Ve Vsetíně je start naplánován na desátou hodinu dopoledne, pojede se od splavu Na Ohradě směrem na Velké Karlovice. Ve stejnou hodinu se vydají cyklisté z Velkých Karlovic do Vsetína. Tentokrát bude start u Karlovského mu­zea.

Cílem bude nový sportovně zábavní areál u fotbalového hřiště v Halenkově, kde budou pro všechny návštěvníky k dispozici dvě dětská hřiště, hřiště s umělou trávou, basketbalové hřiště s asfaltový hříštěm. Účastníci se také mohou těšit na zručnostní cyklodráhu, na té budou probíhat dopravní kvízy s policisty. Bohatý program her a aktivit pro děti připraví Středisko volného času Alcedo Vsetín.

„V novém areálu je také ohniště. Zde bude možné opéci si špekáčky. Takže si je nezapomeňte vzít s sebou,"upozornila Monika Jelénková ze Vsetínské radnice, která má na starosti cyklistický ruch.

Opečou si špekáčky

Ve Valašském Meziříčí je start naplánován na čtvrt na jedenáct. Pojede se od letního koupaliště do Rožnova pod Radhoštěm. Po prohlídce úpravny vody ve Valašském Meziříčí a Zašové se cyklisté zastaví až v rožnovském Gibon parku, kde pro ně organizátoři připravili jízdu zručnosti.

„Kdo chce jet z Rožnova pod Radhoštěm, musí vyjet od Bučinského mostu v osm hodin ráno směrem na Valašské Meziříčí a pak se vrátit," přiblížila Michaela Škrobánová z Hranické rozvojové agentury.

Cyklisté, koloběžkáři a vyznavači jízdy na kolečkových bruslích, kteří se na cestu vydají ve dvě hodiny od akvaparku v Hranicích na Moravě, mají cílové místo ve Středisku volného času v Lipníku nad Bečvou, kde je pro ně připraven bohatý zábavný program, například živé hudby, ukázka venkovního posilovacího hřiště, malování na tělo, ukázka agility a opékání špekáčků.

„Symbolické zahájení sezóny je příjemnou akcí, kde se potkávají tradičně cyklističtí nadšenci, ale i lidé, kteří na kole nejezdí tak často. Každý rok účastníků přibývá, což je pro nás dobrým signálem," řekl Daniel Šulák z meziříčské radnice, který je jedním z organizátorů sobotní spanilé jízdy.