„Tísňovou výzvu o vážném stavu muže středního věku přijalo zdravotnické operační středisko krátce před 14 hodinou,“ uvedla mluvčí Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje Gabriela Netopilová Sluštíková.

Na místo okamžitě vyrazily dvě záchranářské posádky – jedna z Karolinky a druhá s lékařem ze Vsetína. Už při přijetí výzvy bylo jasné, že cesta k pacientovi nebude vůbec jednoduchá. Terén byl velmi náročný a mobilní signál v místě značně nestabilní, což komplikovalo spojení s volajícím, jímž byl kamarád zachraňovaného muže.

Hasiči zachraňovali krávu ve Velkých Karlovicích
Ve Velkých Karlovicích zachraňovali hasiči krávu. Zvíře zůstalo nohama vzhůru

V průběhu akce projížděli okolo záchranářů dva cyklisté, kteří se bez váhání zapojili do hledání. Pomáhali nejen při samotném hledání, ale také při nesení těžkých záchranářských batohů.

„Hodinky naší lékařky ukázaly, že při tomto zásahu nachodila 7,5 kilometru," dodala mluvčí Sluštíková.

Díky společnému úsilí se podařilo pacienta najít. Jeho stav byl závažný, ale záchranářům se jej podařilo zajistit a předat posádce letecké záchranné služby z Ostravy, která jej transportovala na urgentní příjem Fakultní nemocnice v Ostravě.

„Děkujeme cyklistům za nezištnou pomoc. Jsme jim neskutečně vděční! Snad se k nim tato zpráva dostane!“ vzkazují záchranáři.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Policisté na Valašsku využili při silničních kontrolách i dron

Zdroj: Policie ČR