Zatím budeme prověřovat jenom sociální dávky. Vpřípadě, že bude (Čunek) předvolán, tak se ho budeme dotazovat na další věci. Tomu ale nechci předcházet. Pan Čunek slíbil, že příští týden všechno vysvětlí. Ipro nás je to vysvětlení, sice ne přímo, ale můžeme se orientovat, jakým směrem budeme dále postupovat," sdělil včera Právu zástupce okresního policejního ředitele pro trestní řízení Jaroslav Krchňák.

"Zajišťujeme podklady a prověřujeme. Musíme si vtom udělat jasno a zjistit, co vté době platilo nebo neplatilo. Snažíme se ale, aby to bylo brzy vyřízeno a bylo vtom jasno," dodal Krchňák.

Zatím tedy není jasné, zda bude muset Čunek přijít na policii a začít vysvětlovat. "Kdyby nebyl předvolán, tak by muselo být ztěch dokladů, které získáme, jednoznačně jasné, že nic neporušil, že dávky právoplatně dostával," řekl.

Místní policisté se také hodlají zeptat na Útvaru pro odhalování korupce a finanční kriminality, jestli jeho členové vrámci vyšetřování Čunkovy údajné korupční kauzy okolnosti kolem dávek neprověřovali.

"Je tady spojitost mezi původním spisem, protože inspekce šetří, zda to nebyl únik údajů způvodního spisu. Musíme zjistit, jestli se tím již protikorupční policie nezabývala a vnějaké fázi neskončila," dodal Krchňák.

Na vyšetřování policie má dohlížet vsetínské státní zastupitelství. Podle informací Práva se ale kvůli možné podjatosti zřejmě chystá zdozorování Čunkova případu vyloučit.