V podzimních krajských volbách Jiří Čunek (KDU-ČSL) zvítězil s velkou převahou a následně usedl do křesla hejtmana kraje. Na vsetínské radnici i mezi obyvateli Vsetína se začalo spekulovat, co bude s postem starosty. Jiří Čunek tvrdil, že vyjednávání může trvat měsíce.

Dnes, po téměř čtvrt roku, se podle něj blíží termín, kdy jméno svého nástupce oznámí. „Řekl jsem, že to bude na konci ledna. Zatím se snažím termín dodržet. Pracujeme tak, abychom stihli všechno do konce ledna dodělat," vyjádřil se starosta Čunek.

Dodal, že celá věc není vázána na výběr člověka. „Mám naprosto jasné jméno, které sdělím včas, ale teď ještě ne," řekl Čunek. Předtím je podle jeho slov potřeba dokončit rozdělanou práci. Konkrétní osobu ani to, z jaké politické strany by měl budoucí starosta či starostka být, Jiří Čunek sdělit odmítl.

Podle opozice ve Vsetíně už mělo město nového starostu mít. „Rozhodnutí o změně mělo přijít dříve. Ale respektuju přání vítězné strany, že si chtějí Jiřího Čunka ještě nějakou dobu v křesle starosty ponechat," řekl zastupitel Dalibor Sedláček (ČSSD). Jiří Čunek podle něj není dlouhodobě schopný zvládat všechny tři politické funkce. „Je to náročné na kvalitu práce i na zdravotní stav," dodal.

Jiného názoru je koaliční partner a místostarosta Tomáš Pifka (STAN). Podle něj se vedení radnice na začátku volebního období dohodlo, že Čunek bude z pozice svého vlivu řešit hlavně velké a rozvojové investice a získavat na ně prostředky v Praze či jinde. „Nejsem si jistý, že městu pomůže, když bude mít v nejbližší době nového starostu. Byl by sice na radnici denně, ale nebude mít takový vliv a kontakty," myslí si Pifka.

Jasný názor na setrvání dosavadního starosty v křesle má i další koaliční partner za ANO 2011 Jiří Kašpar. „Je to věc KDU-ČSL. Je těžké Jiřího Čunka nahradit. Nedivím se, že se celá věc tak natahuje," řekl Kašpar.