Stejně jako loni je deficitní s příjmy zhruba 461,4 milionu a výdaji 602,1 milionu korun. Rozdíl 140,7 milionu radnice vyrovná převážně ze zůstatků na bankovních účtech. Na investice zastupitelé vyčlenili 161 milion korun, o 20 milionů více než loni.

K nejvýznamnějším investičním výdajům letošního roku bude patřit 15 milionů na stavbu smuteční obřadní síně, 11,1 milionu na projekt a obnovu náměstí, téměř 7 milionů na zateplení penzionu na Tolstého ulici, 5,5 milionu na pátou etapu stavby parkoviště v Palackého ulici a 4,5 milionu na propojení cyklostezky Bečva pod mostem v Hrachovci.

Pokračovat bude také obnova panelových sídlišť Pod Oborou a Křižná, na kterou město vynaloží celkem 15,76 milionu. Do škol investuje 14,3 milionu.

Ze 13,7 milionu, plánovaných na investice do sportu, poplyne 5 milionů na opravu atletického oválu na letním stadionu a 2,5 milionu na projektovou dokumentaci multifunkční sportovní haly. Město přispěje také na stavbu tenisové haly, pumptrackové dráhy, rekonstrukci kuželkářské dráhy a na projektovou dokumentaci Bike arény.

Autor: Josef Beneš