Pracovníci nejnavštěvovanější památky na Valašsku si to uvědomují a ještě do konce letošního roku chtějí návštěvníkům nabídnout důstojnější místo pro vykonání neodkladné potřeby. „Chceme návštěvníkovi zpříjemnit a zkulturnit pobyt v Dřevěném městečku. Na říjen a listopad proto plánujeme celkovou rekonstrukci zdejších WC, která jsou už více než dvacet pět roků stará," řekl technický náměstek Valašského muzea v přírodě Milan Gesierich.

Dělníci se do oprav pustí skutečně z gruntu. Podle slov Milana Gesiericha z původních záchodů doslova nezůstane kámen na kameni. „Veškeré staré obklady přijdou sloupat, nahradí je nové. Nové budou samozřejmě toalety samotné, také rozvody či vzduchotechnika," přiblížil Milan Gesierich. Nové toalety budou hotové nejpozději do letošního Vánočního jarmarku, který každým rokem patří mezi nejnavštěvovanější akce ve skanzenu.

Peníze na úplnou rekonstrukci sociálního zázemí už Valašskému muzeu v přírodě přislíbilo ministerstvo kultury. Přestavba přijde zhruba na dva miliony korun.