Tak alespoň mluví dosavadní výsledky ankety, kterou na svých webových stránkách zveřejnil Valašský deník.

Právě jednoho z dvojice Čunek – Kudlík by lidé viděli v čele radnice v příštím volebním období nejraději. Až na třetím místě a se značnou ztrátou na vedoucí duo se podle čtenářů umístila současná starostka města Květoslava Othová (KDU-ČSL).

Nejvíce hlasů získal v dosavadním průběhu ankety bývalý vicepremiér a nynější senátor Jiří Čunek.

Ten již několikrát potvrdil, že zájem o návrat do čela vsetínské radnice má. V komunálních volbách se objeví na kandidátce KDU-ČSL, s největší pravděpodobností ale ne jako její lídr.

„Ohromně mě podpora lidí potěšila. Potvrzuje se, že si Vsetínští pamatují, co jsem udělal a váží si toho,“ komentoval aktuální stav ankety Deníku Jiří Čunek. Podle jeho slov na Valachy zjevně neplatí praxe některých celostátních médií. „Zejména těch pražských, která si myslí, že z každého nepohodlného člověka mohou udělat darebáka,“ narážel na médii ostře sledovanou údajnou úplatkářskou kauzu.

S rozdílem jen několika málo anketních hlasů šlape Jiřímu Čunkovi na paty současný místostarosta Vsetína Jaromír Kudlík.

Do podzimních komunálních voleb povede kandidátní listinu Sdružení nezávislých kandidátů – Evropští demokraté.

Také on se netajil s tím, že mu podpora čtenářů Deníku udělala radost. „Potěšilo mě to velmi výrazně. Je to možná tím, že už se na radnici řadu let pohybuji a získal jsem tak zkušenosti, pronikl jsem také do problematiky získávání grantů,“ odhadoval, čím na své příznivce zapůsobil, Jaromír Kudlík.

Dodal, že právě v získávání grantů radnice v poslední době doslova přešlapuje na místě. „Čerpáme minimum prostředků, počet zaměstnanců, kteří mají granty na starosti, roste. To není správná cesta,“ poznamenal Kudlík.

Až třetí pozici v anketě přisoudili čtenáři webu Valašského deníku současné starostce Vsetína Květoslavě Othové.

„Anketu beru jako předběžný průzkum. Do voleb, ve kterých si lidé skutečně vyberou, je ještě daleko,“ komentovala výsledek Othová.

S největší pravděpodobností to bude právě ona, kdo se objeví na prvním místě volební kandidátní listiny křesťanských demokratů ve Vsetíně. „Pokud budu lídrem, budu kandidovat s ambicí stát se opět starostkou,“ dodala Othová.

Jak volby nakonec dopadnou, bude jasné až na podzim. Voliči si navíc budou vybírat z několika různých seskupení. Vedle stálých stran se budou o jejich hlasy ucházet také „nové tváře“.

Poprvé například TOP 09, již by mohl do voleb vést jednatel vsetínského hokejového klubu Stanislav Pavelec či Věci Veřejné, jejíž kandidátka také v současné době dostává konečnou podobu.

„O přízeň voličů ve Vsetíně se samozřejmě ucházet budeme, jméno našeho lídra bude ale známo až po volbě, která se uskuteční během tohoto pátku a soboty,“ informoval Vojtěch Tydlačka, předseda klubu Věcí veřejných ve Vsetíně.

Promluvit do volebních výsledků budou chtít také sdružení nezávislých kandidátů například Volba pro město či Starostové a nezávislí.