„To je pro mě super plus, takže maximální spokojenost,“ líčí Štach, který deset let odehrál ve Znojmě a uplynulou sezonu strávil v Trenčíně.

Návrat domů uspíšila pandemie koronaviru a z toho plynoucí nejistota ve světě.

„Řekl jsem si, že jestli se chci vrátit domů, tak kdy jindy než teď. Kdoví, jestli a kdy se otevřou hranice, tak jsem ani nechtěl nijak spekulovat. Jsem rád, že můžu být zpátky doma,“ pochvaloval si v rozhovoru pro klubový web.

„Chtěl jsem si ještě zahrát na nějaké úrovni doma, před lidmi, kteří mi celý život fandili nejvíc, i když mě sledovali spíš na dálku. Ze Vsetína jsem odešel jako mladý,“ vybavuje si Štach rok 2004, kdy zamířil do zámořské juniorské soutěže OHL.

Radim Kucharczyk.
Kucharczyk pokračuje! Ve Vsetíně prodloužil smlouvu

Po návratu přes Vsetín, Havířov a Olomouc se chytil ve Znojmě. Nejdřív v extralize, následně ve druhé nejvyšší soutěži a nakonec v EBEL.

„Bylo to tam super, Znojmo jsem bral jako svůj druhý domov. Dále jsem měl ambice hrát hlavně v cizině. Byl jsem vděčný, že jsem se tam udržel a vyzkoušel si, jak funguje hokej v zahraničí,“ pochvaluje si Štach, jenž ve čtvrtek oslaví své 34. narozeniny.

Návrat domů přitom byl spíš náhodný.

„Nejprve jsem chtěl hokej úplně vypustit z hlavy. Po skončení sezony to tak vždycky na měsíc dělám. Ale zavolal mi jednatel klubu Daniel Tobola, sešli jsme se i se sportovním manažerem Radimem Tesaříkem a domluvili jsme se,“ liboval si Štach, jenž ve výrazně omlazeném týmu bude mít na starost i předávání zkušeností.

„Nějaké zkušenosti mám a doufám, že kluci budou mít zájem něco okoukat nebo si po tréninku přidat něco navíc. Vždycky ale o to musí mít zájem. Zažil jsem hodně mladých hráčů. Někomu to vysvětlujete, ukazujete, a nemá zájem. Jiní se ptali sami a chtěli se něco přiučit. Je to individuální. Ale co jsem zatím stihl pochytit, na Vsetíně jsou šikovní a vnímaví kluci a určitě jim rád s něčím pomohu, když budou mít zájem,“ dodal Štach.

Ilustrační foto
Zahrál si s Dudou, teď se Babka těší na Vsetín. Stadion se tam třese, poznal