Lékaři z celého okresu stále hlásí trvání epidemie. „Nemocných je tady v těchto dnech kolem dvanácti set na sto tisíc obyvatel. V celém kraji je to pak zhruba o tři sta nemocných na sto tisíc obyvatel více," řekla v úterý dopoledne redakci Valašského deníku ředitelka sekce ochrany a podpory veřejného zdraví Krajské hygienické stanice Zlínského kraje Hana Tkadlecová.

Podle ní se chřipka a chřipková onemocnění v okrese Vsetín i celém Zlínském kraji v těchto dnech dostávají na vrchol. „K dalšímu vzestupu nemocnosti na typická chřipková onemocnění došlo ve všech věkových skupinách do padesáti devíti let věku v minulém týdnu," upozornila ředitelka Hana Tkadlecová.

Ordinace některých praktických lékařů pro dospělé tak stále zažívají nával pacientů. „Chodí hodně lidí zejména s klasickými příznaky chřipky," sdělila například vsetínská praktická lékařka Renata Talandová.

Epidemie se ale nevyhýbá ani jiným věkovým skupinám. Ochořela například také řada dětí.

Zvýšenou nemocnost zaznamenala mimo jiné také vsetínská ordinace dětského lékaře Radka Stejskala. „Zaznamenali jsme v poslední době skutečně výrazný výskyt těchto onemocnění. Nemocných je hodně. Jde ale zejména o virová onemocnění s klidným průběhem. Zdá se mi však, že se situace v tomto směru už o moc horší nebude. Ba naopak," poznamenal dětský lékař.

Stejného názoru je rovněž dětská lékařka Božena Mikušová. „Vývoj nemocnosti u dětí odpovídá minulým zimám. Z tohoto pohledu nejde alespoň v mém obvodu o nic mimořádného. Nicméně u dětí, o něž se starám, už máme potvrzena dvě onemocnění, u nichž je možné uvést, že jde o chřipku," zmínila se dětská lékařka Božena Mikušová.

Zvýšená nemocnost dětí se zatím neprojevila ve školských zařízeních. „Nemocné žáky samozřejmě máme. Ale stavu, kdybychom museli například slučovat třídy nebo vyhlašovat chřipkové volno, jsme nedosáhli. Snad to tak vydrží," poznamenala ředitel Základní školy Vsetín-Trávníky Libor Slováček.