Vyplynulo to z jejich posledního setkání. „Na čtvrteční schůzce jsme projednávali i jiné záležitosti, ale podstatou jednání byla končící nájemní smlouva vizovické firmy Rudolf Jelínek na provozování rozhledny,“ vysvětlil starosta obce, která je jedním z členů sdružení, Jan Petřík.

Na setkání se přítomní domluvili, že turisticky vyhledávané místo zůstane nyní v jejich péči.
„Rozhodli jsme se všem, kteří se k rozhledně vypraví, pobyt na tak krásném místě zpříjemnit, aby nebyl fádní. Chceme čtvrtletně připravovat akce, které by přitáhly větší počet lidí,“ vysvětlil starosta.

Sdružení Chřiby plánuje více akcí pro turisty a zajímavější program

Podle jeho slov je obec naplánuje tak, aby zapadly do přírody a aby ji nijak nenarušovaly. „Jsme v přírodním parku a kromě toho jsme také kontrolovaní odborem životního prostředí. Nebudeme podnikat nic, co by okolí rozhledny mohlo poničit,“ slibuje Petřík.

Jak sám říká, dvakrát do roka organizují společně s dobrovolnými hasiči z Kostelan a z Roštína a také s kroměřížskou potravinářskou školou úklidovou akci, při které vysbírají veškeré odpadky, které po sobě zanechají lidé podél cesty z Bunče k rozhledně.

Novinkou pro turisty budou i slosovatelné vstupenky. „Vždy jednou za měsíc vylosujeme výherce, který pak získá například zdarma oběd v restauraci kostelanského ranče, pokud firma Rudolf Jelínek dovolí, i oběd na Kamínkách v Roštíně nebo vstup do sportovní haly v naší obci,“ vyjmenoval starosta.

Jedna z nejbližších akcí u rozhledny se uskuteční v sobotu 27. října. „Pro turisty tam připravujeme celodenní program, na kterém zahraje i countryová kapela. Chtěli bychom tím oslavit třetí výročí otevření rozhledny,“ dodal Petřík.