„Majitelé psů mají do poloviny července odevzdat DNA svých svěřenců na podatelnách příslušných radnic. Na základě těchto informací si už lehce majitele psího exkrementu dohledáme,“ mne si ruce šéf vsetínských strážníků Nikolaj Martinák.

tovací sady vzorek DNA. „Oba pak už jenom porovnáme v databázi a majiteli psa doručíme předvolání na strážnici,“ pochvaluje si zase jeho kolega z Rožnova pod Radhoštěm Daniel Vašut. Přestože se obyvatelům valašských metropolí zdá takový přístup nekonvenční, chápou, že jiná cesta už není. „Mnohdy vidím, jak páníček ráno jenom postojí ve dveřích činžáku, jeho pitbul vyběhne, vykadí se a zaběhne zpět. Majitel se ani neobtěžuje zjistit, kde exkrement nechal,“ postěžoval si například M. Havránek z Meziříčí.

O postupu radnic se ale dozvěděli ochránci práv zvířat. „Považujeme to za nemístné vměšování do práv psů. Na základě mezinárodních úmluv musíme proti takovému ponižujícímu postupu rezolutně protestovat,“ nechal se slyšet moderátor TV pořadu Chcete mě Zdeněk Srstka. „Abych donesla sliny našeho bišonka? To je urážka na cti. To by můj pes nesnesl,“ řekla zase Marta M. ze Vsetína.

Text se nezakládá na pravdě