Na farmě v Lidečku, kde chová se svou ženou Hanou hned několik druhů hospodářských zvířat, by chtěli jednou vyrábět ekologické kozí sýry.

„Přejmenujeme se na Zlatý roh. Protože rohy těch sýrů budou vypadat jako ze zlata,“ prozradil s vážností ve tváři chovatel původem z Horní Lidče. K lásce k zemědělství a zvířatům vede i své čtyři dcery: Hanku, Terezu, Kateřinu a Zuzku odmalička. Snad prý půjdou v jeho šlépějích.

Nová zvířata pořizuje Molek rovněž kvůli svým pastevním psům. Šlechtěnému plemenu border kolií. Letos se jim narodil velmi vzácný přírůstek. „Má obě oči modré, to je velká rarita a svědčí o čistotě rasy,“ pochlubil se.

Společně baví širokou veřejnost po celém Zlínském kraji vystupováním s hospodářskými zvířaty a svými psy, které ovládá píšťalkou. „Dělal jsem čtyřiadvacet let v horách na pile, vím, co je těžká práce. Na stáří jsem chtěl něco pěkného, třeba si zapískat na píšťalku,“ přiblížil Molek. Rád by prý ukazoval zvířata i za hranicí kraje, převoz je ale podle jeho slov příliš složitý.