Určen je nejen pro pěší, ale také pro cyklisty. „Zhruba tři sta metrů dlouhá komunikace, vedoucí od vlakového nádraží ke křižovatce s ulicí Mikoláše Alše, patří mezi nejvíce frekventované ve městě,“ připomněl mluvčí radnice Josef Beneš.

Chodník, vedoucí od kruhového objezdu Balíren k vlakovému nádraží, byl přitom ve velmi špatném stavu. „Kořeny mohutných topolů narušily asfaltový povrch tak, že jej nebylo možné udržovat. Stal se provozně nebezpečným,“ vysvětlil Václav Chajdrna, vedoucí odboru komunálních služeb městského úřadu.

Nemocné stromy byly na jaře smýceny a na jejich místě bylo vysázeno osmadvacet vzrostlých javorů mlečí. Poslední strom zasadili symbolicky včera dopoledne představitelé města.

Samotný chodník na Nádražní ulici prošel zásadní rekonstrukcí. „Nechali jsme položit novou zámkovou dlažbu, opravit a doplnit obrubníky a drobný mobiliář,“ uvedl Václav Chajdrna s tím, že úpravy přišly radnici na dva miliony tři sta tisíc korun. Novinkou jsou zároveň také dopravní značky na obou koncích chodníku. Upozorňují jeho uživatele o tom, že jej mohou používat zároveň cyklisté i chodci.

„Tato komunikace je určena ke smíšenému provozu. Je ale příliš úzká na to, abychom ji mohli rozdělit na dva pruhy, a proto jsme zvolili svislé dopravní značení,“ vysvětlil vedoucí odboru.