Klouzalo to ale i v ostatních městech regionu. „Pokud nemusím, raději nevycházím. Potřebovala jsem ale zajít k doktorovi a šlo se mi opravdu špatně. Nosím čagan a byl mi kvůli ledovce k ničemu," popsala včera ráno u přechodu ve Zašovské ulici třiaosmdesátiletá Marie Valchářová z Valašského Meziříčí.

A namrzlé chodníky potrápily také lidi v Rožnově pod Radhoštěm. „Brzo ráno to klouzalo, měl jsem co dělat, abych nespadl, ale pak už začaly naštěstí jezdit sypače," vylíčil pětačtyřicetiletý Roman Jeník.

Nemocnice v regionu ale úrazy, které by se daly spojit s pádem na ledovce, nehlásily. „Chirurgie ani ortopedie žádné zranění takového druhu nezaznamenaly," řekla mluvčí vsetínské nemocnice Lenka Plačková.

A stejná informace zazněla i z Valašského Meziříčí. „Lékaři chirurgické ambulance nemuseli ošetřovat žádné zlomeniny či pohmožděniny způsobené pádem na ledu. Přesto bych chtěla varovat zejména seniory, aby byli při chůzi na namrzlých chodnících opatrní. Pády totiž mohou způsobit těžká zranění," poznamenala mluvčí valašskomeziříčské nemocnice Hana Szotkowská.

Nejvíce na zimní údržbu vyčlenila radnice ve Valašském Meziříčí. A to šest milionů korun. O sto třicet kilometrů komunikací se tam starají místní technické služby.

O polovinu méně v přepočtu na počet kilometrů chodníků a cest dá za zimní údržbu Vsetín. Technické služby se tam starají o téměř tři sta kilometrů komunikací.

A Rožnov pod Radhoštěm, který udržuje sto kilometrů chodníků a silnic, vyčlenil na zimu zhruba tři miliony korun.

Přestože se na silnicích držela zhruba centimetrová vrstva sněhu, vážnější dopravní komplikace se nekonaly. Jen v šest hodin ráno najel v Rožnově pod Radhoštěm řidič v ulici Dukelských hrdinů do sloupu veřejného osvětlení.

Související Na horských silnicích Valašska leží zledovatělý sníh