V rámci kampaně Rodina bez hranic pokračovali studenti i kantoři v projektu z loňského roku, kdy se spolu s Charitou Valašské Meziříčí pokoušeli získat co nejvíce finančních prostředků pro jedenáctiletého Vietha B. M. „Tohoto chlapce si již vloni adoptovali v Indii na dálku.

Stejně jako loni uspořádali burzu hraček, které za symbolickou cenu prodávali nejen mezi studenty, ale také v rámci koncertu valašskomeziříčského pěveckého sboru Beseda,“ uvedla tisková mluvčí školy Petra Víchová.

Charitativní akce má ve škole na starost koordinátorka Dagmar Zetková. „Máme radost z aktivního přístupu studentů. Mohli si navíc na vlastní kůži vyzkoušet nejen náročnost prodeje, ale také doslova a do písmene boj za dobrou věc,“ pochvaluje si koordinátorka projektu.

Spolupráce se základními i středními školami ve městě je na velmi dobré úrovni také podle ředitelky valašskomeziříčské Charity Zdislavy Odstrčilové. „Konkrétně se Střední integrovanou školou spolupracujeme již několik let. Jsme s ní moc spokojení, stále přicházejí s novými nápady,“ konstatovala ředitelka.

Vstříc vycházejí Charitě podle jejích slov také ostatní střední, ale i základní školy. „Spolupracujeme se všemi, děti i učitelé jsou nám při pomoci potřebným vždycky vstřícní,“ dodala ředitelka.

Dalším projektem Integrované střední školy je Charitativní šatník. „Snad v každé domácnosti probíhá velký úklid. Rozhodli jsme se této činnosti využít a během prosince bude probíhat ve škole sbírka nepotřebných, ale dobrých oděvů. Prostřednictvím Charity pak poputují k sociálně slabším občanům města,“ vysvětlila nejbližší akci Dagmar Zetková.

Tradiční akcí bude ve škole do konce letošního roku také prodej vánoční hvězdy, květiny, která symbolizuje nejkrásnější svátky v roce. „Již po šesté budou studenti prodávat velké a malé hvězdy a výtěžek jako každý jiný rok poputuje na konto Sdružení rodičů a přátel hematologicky a onkologicky nemocných dětí Fakultní nemocnice v Olomouci,“ přiblížila další z dobročinných akcí školy Dagmar Zetková.