V nejvyšších polohách Vsetínska je na cestách ujetý sníh. Jinak jsou silnice převážně holé a mokré. „Cesty, na nichž již leží vrstva ujetého sněhu, jsou ošetřeny posypovým materiálem. Tam, kde je to možné, jsme použili chemické prostředky. Všechny námi upravované úseky jsou sjízdné. Včetně úseku silnice první třídy z Rožnova pod Radhoštěm na Bumbálku," informoval v úterý ráno redakci Valašského deníku ředitel valašskomeziříčské Správy a údržby silnic Valašska Jaromír Kořistka.

Podle něj ale musí řidiči danému počasí přizpůsobit i způsob jízdy. V pondělí navečer se to ne každému podařilo. Policisté museli v pondělí vyjíždět na Vsetínsku k několika nehodám, za nimiž je právě nezvládnutí situace ze strany řidičů. „Nejnebezpečnější jsou místa, kde se na cesty dostává voda. Například ze svahů kolem nich a podobně. Voda se tady mění v led," dodal Jaromír Kořistka.

Sjízdné bez omezení jsou na Vsetínsku také silnice první třídy. O ně pečuje pražská společnost AVE. „Silnice jsou ošetřené. Platí to také pro v zimě nejproblémovější úseky Sirákov a Střelná," řekla v úterý ráno dispečerka společnosti AVE Aneta Vránová.

V regionu je polojasno až oblačno, místy fouká slabý vítr. Teplota se ráno pohybovala od minus pěti do plus jednoho stupně Celsia. Podle Českého hydrometeorolo­gického ústavu teplota odpoledne dosáhne nejvýše na plus čtyři stupně Celsia. Podobné počasí, navíc ale s ojedinělým sněžením, podle předpovědi vydrží i ve středu a ve čtvrtek.