„Všechny úseky jsou ale ošetřeny posypem. Silnice jsou sice sjízdné. Na místě je však zvýšená opatrnost," upozornil v pátek ráno (22. 1.) ředitel Správy a údržby silnic Valašsko Jaromír Kořistka.

Ostatní vozovky v okrese, o něž se Správa a údržba silnic Valašsko stará, jsou podle ředitele většinou holé, suché a vymrzlé. „Platí to také pro jediný úsek silnice první třídy, který udržujeme, z Rožnova pod Radhoštěm po státní hranici se Slovenskem," dodal Jaromír Kořistka.

Tato informace se týká rovněž zbývajících silnic I. třídy. Jejich údržbu zajišťuje společnost AVE.

„Silnice jsou holé, suché a vymrzlé. Nemáme hlášeny žádné problémy. Platí to rovněž pro kopec Sirákov a úsek ze Střelné po hranici se Slovenskem," informoval dnes ráno (22. 1.) dispečer vsetínského pracoviště společnosti Karel Burian.

Ve Zlínském kraji bylo dnes ráno oblačno až jasno, místy foukal slabý vítr a teploty se pohybovaly od minus šestnácti do minus osmi stupňů Celsia. Odpoledne mají stoupnout nejvýše na minus tři stupně.

Podle Českého hydrometeorolo­gického ústavu mohou dnes řidiče potrápit mrznoucí mlhy a může velmi slabě sněžit. Na sobotu předpověď slibuje na většině území sněžení.