Od června 2022 jezdí ve Valašském Meziříčí MHD zdarma. Obyvatelé cestují červenými autobusy na ekologický stlačený zemní plyn – CNG. Tyto autobusy loni odvezly téměř milion pasažérů. Provozovatel MHD, společnost TQM, teď testuje nový elektrobus.

Křižovatku se silnicí I/35 u Zašové čeká rekonstrukce. Začne v druhé polovině roku 2024
Nebezpečná křižovatka u Zašové bude minulostí. ŘSD letos začne s její úpravou

Jezdí na běžné lince.

„Elektrobus je nasazen na lince číslo 5 – Juřinka. Týdenní zkušební provoz bude probíhat do středy 6. března včetně s tím, že následně vyhodnotíme jeho přínosy,“ uvedl Stanislav Brožek, ředitel osobní dopravy TQM.

„Je to jedna z možných variant, jak v budoucnu rozšířit provoz o další alternativní ekologický pohon,“ řekl starosta Robert Stržínek a dodal: „Ve Valašském Meziříčí elektromobilitu dlouhodobě podporujeme, i proto letos v srpnu pořádáme sedmý ročník Srazu elektromobilů na Valašsku.“

Magnetická rezonance břicha. Ilustrační foto.
Magnetická rezonance ve Vsetíně: nově jsou možná i vyšetření břicha a pánve

Od 12. června 2022 funguje ve Valašském Meziříčí MDH zdarma. Město uzavřelo desetiletou smlouvu se společností TQM a poměrově se na provozu podílejí také obce Krhová a Poličná. Nový vozový park tvoří 9 + 1 standardních „velkých“ třídveřových autobusů s délkou 12 metrů a 1 + 1 speciální midibus o délce devět metrů. Všechny vozy jsou plně klimatizované, nízkopodlažní, bezbariérové a ekologické – jezdí na stlačený zemní plyn CNG.

Loni využilo bezplatnou valašskomeziříčskou MHD 970 tisíc cestujících.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Autobusové nádraží v Rožnově pod Radhoštěm

Zdroj: Iva Nedavašková