Vzájemně obsahově a časově provázané projekty mají směřovat k rozvoji cestovního ruchu v daném území. „V případě Rožnovska se týkají měst Rožnov pod Radhoštěm a Zubří a obcí Dolní, Prostřední a Horní Bečva, Vidče, Vigantice, Valašská Bystřice a Hutisko-Solanec,“ uvedl Milan Filip, vedoucí odboru strategického rozvoje Zlínského kraje.

Na období následujících pěti let by mohly získat finance ve výši sto milionů korun ještě další dvě turisticky nejvíce zajímavé oblasti Zlínského kraje, a to Luhačovičsko a Velkokarlovicko.

„Zatím jsme ale nedostali z jejich strany žádnou odezvu. Je pravda, že byly podmínky zveřejněny těsně před Vánocemi,“ připustil včera za zpracovatele projektových záměrů Jakub Křička.

O výzvě k předkládání projektových záměrů v rámci rozvoje cestovního ruchu starostové dotčených obcí vědí. „Reagovat samozřejmě budeme, ale až poté, co budou vyjasněna všechna pravidla, za kterých budeme moci peníze získat,“ potvrdil starosta Velkých Karlovic Miroslav Koňařík.
Uzávěrka pro podání projektových záměrů se však kvapem blíží.

Zájemci z veřejného, neziskového a privátního sektoru mohou doručit své záměry elektronicky na adresu krizka@jvmrpic.cz nejpozději v pondělí do deseti hodin, případně mohou získat bližší informace na telefonu 577 210 729.