Blanka Andělová, rodným příjmením Prokešová, se narodila 19. prosince 1941 ve Vsetíně. Její otec Ladislav se zapojil do odboje. Byl zatčený gestapem a v květnu 1945 zemřel v koncentračním táboře. Jeho hrdinství silně ovlivnilo život dcery Blanky.

Snažila se vždy říkat pravdu, nikdy nevstoupila do komunistické strany, to jí přineslo nejeden problém. Celý život se zaměřovala na historii odboje na Valašsku, aktivně pracovala v Českém svazu bojovníků za svobodu a v dobročinné organizaci TJ Slovan. Je členkou komise pro občanské záležitosti.

Kulturní komise vybírala z devíti nominovaných kandidátů. Z úzkého kola tří kandidátů, mezi kterými byli také dlouholetá ředitelka Masarykovy veřejné knihovny Helena Gajdušková a cestovatel Libor Bureš, vybrali zastupitelé právě Blanku Andělovou. „Velice si vážím osobností, které přispívají svými činy ku prospěchu společnosti. Letošní ročník byl velmi náročný na vybírání vítěze, protože jsme obdrželi seznam se jmény velmi zasloužilých lidí,“ uvedl starosta Vsetína Jiří Růžička.

Cena města Vsetína se uděluje od roku 2000. Získalo ji už dvacet osobností. Mezi nimi například Břetislav Rokyta, Jiří Parduba, František Božek, Květoslav Kotas, Antonín Kaderka, Jaromír Bazel starší, Alena Zdražilová, Milan Drlík, Miroslav Evják, Zdeněk Hartinger či Jaroslav Sankot.