Hudební část festivalu odstartovala v 19 hodin před zaplněným meziříčským náměstím místní legenda – kapela Mňága a Žďorp. Později se představila další místní parta Gorilpop a vystoupil také Kapitán Demo.

Gró festivalu Světlo Valmez ale tvoří zajímavé světelné instalace rozmístěné v ulicích v centru města a samozřejmě videomapping. Hlavním dějištěm videomappingové show bylo nádvoří zámku Žerotínů.

Skupina 3APES pro letošek připravila 270 stupňový 3D mapping, který byl v průběhu večera k vidění celkem ve třech opakováních. Mimo něj si návštěvníci připomenuli také videomappingy z prvních tří ročníků festivalu.

Vyklízení a demolice Kina Panorama v Rožnově pod Radhoštěm, které ustoupí stavbě nového víceúčelového kulturního centra; březen 2022
Lhůty pro vypovězení smlouvy vypršely. Stavba kulturního centra může pokračovat

Na pódiu na nádvoří zámku se představila také D-Company a tanečníci ZUŠ Alfréda Radoka pod vedením Denisy Varga Vašíčkové, DJ Other Portal, Welding House Crew s operou na svářečky a VJ Marwin Shamma.

Ulice mezi zámkem Žerotínů, mostem přes Bečvu a tržnicí, ožily světelnými objekty z tvorby českých i zahraničních umělců. K vidění byl na tři desítky instalací. Kostel Nanebevzetí Panny Marie rozsvítil audiovizuální projekt VODA, otevřené byly také výstavy v Galeriích Kaple a Sýpka.

Nemalému zájmu stovek lidí procházejících centrem města se těšila také dvojice obřích svítících planet – Země a Jupiter.