Nový jízdní řád začne platit v neděli 12. prosince 2010 a beze změny by měl vydržet až do 10. prosince příštího roku

„Mezi největší změny patří zavedení vlakového spoje z Trenčína do Brna, spěšného vlaku z Brna do Bylnice a pravidelného spoje IC z Prahy do Zlína. Navíc všechny soupravy kategorie EC budou nově zastavovat v Horní Lidči,“ uvedla regionální mluvčí Českých drah Kateřina Šubová. Doplnila, že provoz ve stejném rozsahu zůstane zachován na trati Kroměříž – Zborovice.

„Co se týká zavedení spoje IC z Prahy do Zlína, tak ten bude denně odjíždět dvě minuty po čtvrt na osm večer z Prahy a do krajského města dorazí těsně před desátou. Změní se i kategorie vlaku Ex 522 ze Zlína do Prahy a to rovněž na kategorii IC,“ sdělila Šubová. Od Zlínského expresu bude zajištěn návazný spoj ze Zlína do Vizovic v jedenáct hodin večer. Nově bude z Vizovic jezdit osobní vlak o půl páté ráno k IC 522 Zlínský expres.

Pro posílení spojení na jižní Valašsko budou ČD vypravovat spěšný vlak s názvem Nový Světlov z Brna do Bylnice.„Z Brna bude odjíždět dvě minuty před půl šestou odpoledne a do Bylnice dorazí kolem půl deváté večer. Další posilou je pak vlak „Santon“ z Vlárského průsmyku ve čtyři hodiny čtyřiapadesát minut s příjezdem do Brna tři minuty po půl deváté dopoledne,“ zmínila mluvčí.

V sobotu bude posílena doprava o osobní vlak z Luhačovic o půl osmé do Uherského Brodu zpět do Luhačovic s odjezdem v pět minut před osmou. „Novinkou je i zavedení přímých vozů z Trenčína do Brna přes jižní Valašsko. Spoj bude jezdit každou neděli mimo letních školních prázdnin. V období prázdnin bude spoj zachován s přestupem v Bylnici a Kunovicích,“ přiblížila Šubová.

České dráhy kraji jen nepřidávaly, ale i rušily spoje. Na trati 303 Valašské Meziříčí – Hulín – Kojetín došlo ke zrušení večerního spoje z Valašského Meziříčí. „Zkrácená bude jízda večerního vlaku z Kroměříže do Bystřice pod Hostýnem. Poslední vlak z Valašského Meziříčí bude oproti letošnímu roku končit v Bystřici pod Hostýnem namísto v Osíčku,“ popsala Šubová.

Od zavedení jízdního řádu bude na regionálních tratích nasazeno celkem čtrnáct dvou vozových spojů Regionova.