Voleb v Lačnově se účastnilo více než sedmdesát procent voličů. Díky hlasům zde vyhrála strana křesťanských demokratů (KDU-ČSL). Do zastupitelstva tak mohli poslat čtyři kandidáty, včetně bývalé starostky Marie Vlčkové, která získala 296 preferenčních hlasů. Další čtyři místa obsadili nezávislí ze stran LAČNOVJANÉ.CZ a Volby pro lepší LAČNOV. Poslední volnou pozici získal nestraník a bývalý místostarosta Miloslav Vlček.

Kdo bude novým starostou zatím jasné není. „S nestraníkem Miloslavem Vlčkem utvoříme koalici, budeme mít tedy pět hlasů. Myslíme si proto, že k žádným změnám na pozici starosty nedojde," prozradila Marie Vlčková.

První společné zasedání zde plánují až na 1. února. „Musíme totiž počkat na vypršení zákonem dané lhůty, kdy je možné posílat na výsledky stížnost," doplnila Vlčková.

O něco vyšší volební účast zaznamenali ve Študlově. Nové zastupitele si přišlo zvolit osmdesát procent voličů. I zde díky vyššímu počtu hlasů vyhráli křesťanští demokraté. Do zastupitelstva tak mohli protlačit tři kandidáty.

Bývalý starosta František Tvarůžek kandidující za KDU-ČSL přitom od lidí získal nejvíce preferenčních hlasů, 163. Další čtyři místa obsadili nezávislí kandidáti. „Nedá se ale říct, že se jedná o opozici. Jsme pouze rozděleni do více kandidátek," řekl František Tvarůžek.

Výsledek voleb podle něj ukázal, že je vesnice rozdělená. „Počty hlasů ale byly podobné, jako při posledních volbách. O pozici starosty se jedná, ale myslím, že pokud z toho nevycouvám, nemá moji obhajobu co ohrozit," dodal Tvarůžek.

První setkání zastupitelé plánují na konec ledna či začátek února.

Složení zastupitelstev

Študlov

Polách Alois (Sdr. nez. kand. Občanské sdružení)
Tvarůžek František (KDU-ČSL)
Čureček Rostislav (KDU-ČSL)
Janáč Pavel (KDU-ČSL)
Proislová Ludmila ( Ženy)
Chovanec Josef – (Sdr. nez. kand. Študlov)
Polách Jan – (Sdr. nez. kand. Študlov)

Lačnov

Vlčková Marie (KDU-ČSL)
Jahodová Marie (KDU-ČSL)
Vránová Monika (KDU-ČSL)
Trčková Marie (KDU-ČSL)
Pechal Oldřich (LAČNOVJANÉ.CZ)
Sucháček Dušan (LAČNOVJANÉ.CZ)
Šarátek Josef (Volba pro lepší LAČNOV)
Zvonek Rostislav (Volba pro lepší LAČNOV)
Vlček Miloslav (Nestraníci)