„Všech patnáct bytů je už obsazeno převážně mladými rodinami,“ uvedl starosta obce Karel Matůš s tím, že přidělování se řídilo pořadníkem. Na výstavbu řadovek získala obec dotaci ze Státního fondu rozvoje bydlení ve výši 8 250 tisíc korun.

„Dalších pět milionů jsme vyčlenili ze svého rozpočtu a zbytek: šest a půl milionu korun pokryje úvěr,“ přiblížil Matůš. Půjčku bude podle starosty obec splácet z vybraných nájmů.

Dostavbou bytů, které prvního listopadu čeká kolaudace, bude zakončena výstavba v lokalitě Nad Hrabčím. „Místo dříve připomínalo spíše rumiště, takže tato část obce nyní získala příjemnější vzhled,“ konstatoval s uspokojením Karel Matůš.

Dodal, že ihned po kolaudaci se rodiny mohou začít stěhovat do nového. „Byt je hezký a jsme rádi, že jsme se s rodinou dočkali, i když nájem bude dost vysoký,“ sdělil Marek Fištel, který na nové bydlení čekal asi čtyři roky.

Za dvoupokojový byt rodiny zaplatí 2800 korun, za třípokojový o tisícovku víc. „Není to malá částka, ale na druhé straně by nájemníci měli ušetřit za vytápění. Byty jsou velmi kvalitně zateplené,“ poznamenal starosta Matůš.