Nakonec byly zachráněny, nicméně kvůli zadláždění plochy kolem kmenů se jim zvláště v těchto suchých dnech nedostává vláhy a očividně chřadnou. Jedné ze vzrostlých borovic hned v sousedství radnice už podle odborníků zřejmě není pomoci a odumře. „Ta už však byla poškozena před osmi lety, teď s ní budeme muset něco provést,“ uvedl starosta Jaroslav Kubín.

O záchranu zbývajících stromů by se podle ochránců přírody měla postarat právě radnice. „Spolu s vedením Chráněné krajinné oblasti Beskydy jsme se obrátili na městský úřad, aby se pokusil zajistit pravidelné zavlažování stromů v tomto extrémně suchém dlouhotrvajícím počasí,“ uvedl jednatel meziříčských ochránců přírody Milan Orálek.

Vedení radnice se k tomuto problému zády nestaví. „Zatím jsem v poště nic podobného nenašel, nicméně není problém zavolat hasičům. Je sice zákaz zalévání a z řeky Bečvy se voda brát nemůže, ale nějak bychom si určitě poradili,“ uvedl včera starosta města. Ke kořenům stromů na rožnovském náměstí se však kvůli dlažbě nedostává nejen voda, ale také vzduch. „A to jim samozřejmě škodí také,“ konstatoval Milan Orálek.