Zimní stadion byl zastřešen v roce 2002 a uplynulých 20 let provozu už bylo znát.

„Proto jsme se rozhodli během letošní letní pauzy přistoupit k rozsáhlejší opravě. Hned po skončení sezony jsme nechali nahradit původních 36 výbojek nad ledovou plochou 52 kusy moderních LED svítidel. Ta se vyznačují lepší svítivostí, komfortnějším a hlavně úspornějším provozem. Počítáme s tím, že investice 1,4 milionu korun se nám vrátí v horizontu čtyř let,“ řekl starosta Robert Stržínek.

Nové osvětlení umožňuje rovnoměrnější nasvícení ledové plochy a také volbu provozního režimu.

Nové sprchy pro Bobry i sociálky pro fanoušky

Nejnákladnější část oprav ale představuje rekonstrukce sprch pro hráče včetně vzduchotechniky v šatnách a sociálního zařízení pro návštěvníky.

„S náklady 3,6 milionu korun tak nyní dochází ke kompletní rekonstrukci trojice stávajících sprch pro hráče včetně nových obkladů, vodovodních i kanalizačních rozvodů a vybavení. V šatnách dojde k výměně nefunkční vzduchotechniky a nové budou také záchody pro veřejnost,“ vysvětlil místostarosta Petr Nachtmann.

Rekonstrukce koupelen a sociálního zařízení má být hotova do 25. srpna, instalace vzduchotechniky v průběhu letošního listopadu.

To však nejsou jediné opravy na stadionu. V uplynulých dnech realizovala dodavatelská firma s náklady bezmála milion korun výměnu zásobníkové nádrže vody pro rolbu a řídících jednotek včetně displeje pro systém chlazení.

„I v tomto případě jsme byli nuceni reagovat na nevyhovující stav zastaralých prvků vybavení. V rámci zakázky došlo k výměně vadných řídících jednotek strojovny chlazení a zařízení na využití odpadního tepla. Nový je nejen řídící displej ale zejména ovládací software. Provoz celého systému včetně nezbytné diagnostiky je tak nyní možné sledovat přes aplikaci,“ pokračoval Petr Nachtmann.

V průběhu podzimu je naplánováno zastřešení časomíry mezi trestnými lavicemi s projektovanými náklady 180 tisíc korun.

„V souhrnu je celková nezbytná investice do zimního stadionu 6,2 milionu korun. Věřím, že tím na dalších několik let pokryjeme nejpalčivější potřeby nejen našich hokejistů,“ dodal Robert Stržínek.

V další fázi rekonstrukce valašskomeziříčského zimáku pak vedení radnice zvažuje varianty rozšíření kapacity šaten, zejména pro potřeby mládeže. Ty by mohly v budoucnu vzniknout ve volném prostoru naproti hlavní tribuně.