„Když jsme tehdy začali v bývalém bazaru v Domě kultury ve Vsetíně přehrávat první akordy, netušili jsme, že vznikne kapela, která si časem zahraje na takových akcích, jako jsou festivaly Rock for people v Trutnově, Trnkobraní ve Vizovicích, na festivalu Zahrada v Náměšti na Hané, na Mezinárodním divadelním festivalu v Hradci Králové, v Českém Těšíně nebo na zahájení Mezinárodního filmového festivalu ve Zlíně,“ vyjmenovává jeden ze zakladatelů Evžen Proisl.

Ani nečekali, že se zúčastní také natáčení televizních pořadů České televize jako Noc s Andělem, Bolkoviny, Konto Paraple, nebo Konto bariéry.

K trojici, kde František Segrado zpíval, Evžen Proisl hrál na klávesy a Karel Proisl obsluhoval basu, se záhy přidali další muzikanti.

„Přišel kytarista Karel Joják Spáčil, který nasbíral zkušenosti ve vsetínském Jazzevčíku a houslista Jan Volčík, otrkaný ve vsetínské Cimbálové muzice Jasénka,“ dodává Evžen Proisl.

V této sestavě kapela vydala dvě alba moravských písní a jedno album klasických vánočních koled. Po odchodu Karla Spáčila a Františka Segrada nastoupili noví muzikanti.

Z kapely Ležérně a vleže kytarista Aleš Mrňa Mrnuštík, z kapely Muži v kůži zpěvák Martin Rožnovják a z Iron Maiden revival bubeník Karel Olšák. Veselá bída začala znít rockověji.

V současné době hraje Veselá bída na Moravě i na Slovensku. Před dvěma lety vydala už čtvrté CD.