Přesto se na několika místech na běžkách vyrazit stále dá. Od Silvestra jsou například upravené běžecké trasy v okolí lyžařského areálu na Pustevnách. „Konkrétně trasy na chatu Martiňák a chatu Mír,“ upřesnil provozovatel střediska na Pustevnách Karel Šrubař.

Od prvního dne letošního roku jsou částečně upraveny také okruhy kolem Zmrzlého a přes Velkou sjezdovku. „Nejlepší podmínky jsou ale na okruhu kolem Skalíkovy louky,“ upozornil Šrubař.

Neradostná je situace na jindy oblíbené trase hřebenem Vsetínských vrchů. „V lesních úsecích na hřebenovce je jen do deseti centimetrů sněhu. Často jsou odhalené kořeny, kamení a hlína,“ popsal Marek Cimala z areálu na Soláni.

Podle jeho slov je v těchto dnech pro běžkaře sjízdná svážnice ze Soláně přes Kobylskou do Karolinky. „Dobré jsou také stopy na loukách v okolí Razuly a Machůzek v Karlovicích upravené skútrem,“ uvedl Cimala.

Už celý týden míří běžkaři také k horské chatě na Vsackém Cábu, kde je nyní kolem patnácti centimetrů sněhu. „Sjízdný je okruh kolem Cábu. Podmínky ale nejsou ideální. V noci pršelo a to není moc dobré,“ připustil Igor Levč z horské chaty Vsacký Cáb.