Vhodné podmínky pro lyžování hlásí například ze Skiareálu Pozděchov. „Vleky jsou v provozu. V pátek začínáme od sedmnácti do dvaceti hodin, v sobotu a neděli od devíti hodin ráno," upozornil provozovatel Skiareálu Pozděchov Pavel Zicha.

Jezdí se i ve Skiareálu Búřov. Aktuálně zde mají padesát centimetrů sněhu. „Z toho deset centimetrů je nově připadlý prachový. V provozu máme všechny vleky," uvedl provozovatel areálu Emil Korduliak.

Upozornil na to, že do patnáctého ledna začíná denní provoz až ve dvanáct hodin.

90 centimetrů sněhu na Rališce

Místy až devadesát centimetrů sněhu mají v lyžařském areálu Rališka. „Nově nám připadlo do patnácti centimetrů sněhu. Podmínky k lyžování se tak ještě více zlepšily," pochvaloval si provozovatel areálu Josef Vaníček.

Pro cestu na svah mohou lyžaři využít sedačkovou lanovku.

Zato ve Skiareálu Mečová na Horní Bečvě na zahájení sezony stále ještě čekají. Vyhlídky do nadcházejícího jsou prý příznivé. „Pokud ještě nasněží, plánujeme zprovoznit sjezdovku už tuto sobotu," prozradil provozovatel areálu Zdeněk Maceček.

Zalyžovat si mohou také běžkaři. „Aktuálně máme na tratích pětadvacet centimetrů sněhu. Okruhy kolem Cábu jsou v provozu. Máme tu už několik běžkařů," informoval Igor Levč z horské chaty Cáb. Hřebenovky ale zatím k ježdění ještě příliš nedoporučuje. „Sněhu v lesích je totiž méně. Rozmýšlíme se, jestli tratě nějak upravíme. Jinak jsou podmínky pro běžky ideální. V provozu máme také vlek," doplnil Levč.