Závod, který měří 22,3 kilometry běžel letos podruhé. „Nejtěžší úsek na trati pro mě byl kopec za Veřovicemi. Jinak se mi běželo dobře," sděluje své první pocity po doběhnutí sedmatřicetiletý závodník z Atletického klubu Emila Zátopka Kopřivnice.

Podle jeho slov se nijak předem nepřipravoval. „Dvakrát až třikrát týdně jsem si byl zaběhat. Nic zvláštního," říká Macíček.

Sportu se věnuje od patnácti let, kdy závodil v triatlonu. „Před pár lety jsem musel kvůli zranění běhání přerušit. Ale znovu jsem začal a objíždím moravské závody, kde končím někdy i do třetího místa," svěřuje se otec dvouletého syna.

Mimo závodění pracuje jako konstruktér v novojičínském Autopalu.

„Dnes tady běžel také jeden můj kolega, ale on závodí za jiný tým," zakončuje své povídání Radek Macíček.

Běh rodným krajem Emila Zátopka se konal k devadesátému výročí narození slavného běžce.

Závodníci odstartovali v Kopřivnici a přes Štramberk, Ženklavu a Veřovice doběhli do skanzenu v Rožnově pod Radhoštěm.

Letošní ročník vyhráli tři běžci z Keni. Absolutním vítězem se stal Elisha Kiprotich Sawe, který zaběhl nový rekord trati, 1:10:27. Druhý závodník za ním zaostával o sedm minut.