V Beskydské vyhlídce bydlí už dva roky. „Je tady klid jako na vesnici, a všude je přitom blízko, jsme tady velmi spokojení," usmál se Hrabovský.

Kromě jeho domu stojí v lokalitě dalších třináct. A za pár let by jich mělo být pětatřicet. „Prodali jsme už jednadvacet parcel, tento týden podepisujeme smlouvu na další pozemek, takže už jen třináct jich mámě volných," vypočítal ředitel realitní kanceláře ze společnosti H&B Real Jiří Pecina.

Metr čtvereční v lokalitě Beskydská vyhlídka stojí od 1094 korun do 1440 korun. „Ceny pozemků a zejména těch kvalitních, na rozdíl od domů a bytů neklesaly, ale mírně rostly," vysvětlil Pecina.

Pozemky leží nad Šafaříkovou ulicí směrem k Hrachovci a navazují na rodinnou zástavbu Štěpánova a Lukášova. „Mají napojení na vodovod, kanalizaci, plynovod i elektřinu. Lokalitou vede nová asfaltová silnice, jsou tam chodníky i veřejné osvětlení.

Nová vilová čtvrť je koncipovaná v jednotném architektonickém stylu. „Všechny domy mají být jednopodlažní s obytným podkrovím a sedlovou střechou. Stavby jsou projektovány podle přání zákazníků a vycházejí z koncepce okolní valašské zástavby," upozornil Pecina.

Město poskytlo společnosti H&B Real dvanáct milionů korun na vybudování technické infrastruktury. „Peníze jsme firmě dali na základě směrnice o výkupu technické infrastruktury od soukromých investorů. Je to způsob podpory bytové výstavby ve městě," uvedl valašskomeziříčský starosta Jiří Částečka.

Společnost výměnou za peníze předala městu stovky metrů silnic a chodníků, vodovod, kanalizaci a osvětlení.

Beskydská vyhlídka je pro obyvatele města atraktivní lokalitou. „Zvažuji, že si zde pozemek koupím, cena je dobrá. Místo se mi líbí, protože je klidné," vylíčil pětačtyřicetiletý Libor Kvasnica.