„Seznámit se s nabídkou neziskových organizací v sociální oblasti a poskytovatelů služeb v sociální oblasti, dozvědět se, jak trénovat paměť, vyzkoušet si na vlastní kůži podzimní nocování pod širým nebem nebo si zajít na Besedu o bezdomovectví. To vše lze v rámci Dnů sociálních služeb,“ uvedla mluvčí rožnovské radnice Petra Graclíková.

„Máme připraveny aktivity, které tuto oblast lidem přiblíží a představí služby, které mohou využívat buď pro sebe nebo pro své blízké. V úterý 6. září proběhne tradiční setkání poskytovatelů sociálních služeb v Mikroregionu Rožnovsko. Budeme se bavit o novinkách, plánech do budoucna a rozvoji nebo o problémech, se kterými se aktuálně potýkají,“ uvedl starosta města Jiří Pavlica.

Hasiči se v sobotu 20. srpna v Rožnově pod Radhoštěm utkali o pohár starosty.
Hasiči bojovali v rožnovském městském parku o pohár starosty

Ve středu 7. září se pak uskuteční jarmark neziskových organizací v sociální oblasti, na kterém se budou prezentovat neziskové organizace a další poskytovatelé služeb v sociální oblasti. „Pro děti jsou připraveny zábavné aktivity, doprovodný program a vystoupí také hudební uskupení 5P Luboše Pospíšila,“ přiblížila Graclíková.

Součástí jarmarku bude také vyhlášení Osobnosti sociální oblasti.

„Ve středu si budeme moci vyzkoušet také přenocování pod širým nebem, které organizujeme v rámci aktivity Rožnovská noc venku. Jedná se o zážitkovou formu, jak lidem přiblížit problematiku bezdomovectví. V návaznosti na toto téma je připravena také beseda. Ta se uskuteční ve čtvrtek 8. září a zúčastní se jí nejen zástupci jednotlivých sociálních služeb, které se této cílové skupině věnují, ale také osoby s vlastní zkušeností s životem na ulici,“ přiblížil další část programu starosta.

Koupaliště ve Valašském Meziříčí
40 tisíc návštěvníků. Koupaliště ve Valmezu hlásí rekordní návštěvnost

Součástí celé akce budou rovněž Dny otevřených dveří – Kamaráda Rožnov (pondělí 5.9.), Poradny Rožnov (úterý 6.9.), Diakonie Valašské Meziříčí (úterý 6.9.), Charity (středa 7.9) a Denního centra Rožnov (čtvrtek 8.9).