„Díky této zdravotnické pomůcce určené k profesionálnímu využití ubývá dětských slz, které tradičně některé výkony provázejí,“ říká Lenka Plačková, která má na starosti PR a marketing Vsetínské nemocnice.

Buzzy je malý strojek v podobě berušky či včelky s chladivými křídly, který se před injekcí přiloží přímo na tělo. Snižuje citlivost nervů vedoucích bolestivé podněty a tím i pocit bolesti.

Je založený na takzvané vrátkové teorii vedení bolesti a aktivaci descendentního inhibičního systému, pracuje tedy se schopností mozku celotělově tlumit nežádoucí signály.

„S naším novým pomocníkem máme dobré zkušenosti, kombinace vibrací a chladu snižuje bolestivost a nástup účinku je rychlý,“ hodnotí Eva Kovářová, vrchní sestra dětského oddělení Vsetínské nemocnice.

Berušku Buzzy si pochvalují zdravotníci i rodiče a především pak jejich ratolesti. Nákup užitečné pomůcky umožnil příspěvek cyklistů zapojených do Vrchařské koruny Valašska, kteří podpořili dětské oddělení Vsetínské nemocnice benefiční akcí Véčkaři dětem.