Mnoho řidičů, kteří to do práce nemají daleko, dnes zvažují o změně dopravního prostředku. Automobil se pro každodenní používání stává vdůsledku zvýšených cen za paliva příliš drahým. „Brával jsem jednou za měsíc plnou nádrž. Dnes jezdím do práce na kole a jen súžasem sleduji, jak ceny rostou. Každá mince má ale dvě strany, díky drahému benzinu teď tolik autem nejezdím a více sportuji,“ prozradil súsměvem Tomáš Juřica zValašském Polanky.

„Cena naturalu je u nás třicet korun devadesát haléřů. Vývojem cen jsme překvapeni stejně jako zákazníci,“ sdělila Hana Surá, pracovnice čerpací stanice Benzina ve Valašském Meziříčí. Za třicet korun devadesát haléřů prodávala benzin Natural 95 také společnost Shell ve své vsetínské stanici. Asi nejlevněji, za 30 korun a třicet haléřů, se ve Vsetíně dal pořídit litr tohoto paliva u stanice Eurooil. Ceny se příliš nelišily ani jinde. „Ve čtvrtek u nás natural zvýšil o čtyřicet haléřů, tedy na třicet korun čtyřicet,“ odpověděla na dotaz Deníku Dana Vráželová, obsluhující na čerpací stanici Silmet vKarolince

.

Natural pod třicet korun za litr, za 29 korun a devadesát haléřů, jako jedna zmála, ještě včera nabízela čerpací stanice Cafro Plus ve Valašském Meziříčí. „Ceny se postupně zvyšovaly už i vminulém týdnu a dá se očekávat, že půjdou ještě nahoru,“ odhaduje majitel stanice Jiří Freml.

Cena ropy na světových trzích podle ČTK ve čtvrtek vystoupila na nové devítiměsíční maximum a dostala se až k blízkosti 72 dolarů za barel. Vzhůru ji vedly hrozby stávky v Nigérii a nepříznivý politický vývoj kolem Íránu.