Koncertu přihlíželo na devadesát lidí. Večer zahájila herečka Anna Geislerová. „Pódium poté patřilo hudeckému seskupení Muziga Harafica a jejich sboru Darebnice. Střední část programu zaplnil tanečním a pěveckým vystoupením zpěvák skupiny Monkey Business Matěj Ruppert,“ přiblížila za organizátory Sylva Janáčková.

V druhé polovině koncertu diváci tleskali francouzským šansonům, které za klavírního doprovodu Martina Kožicha zazpívala Kateřina Minarčíková. „O závěr celé benefice se poté postarala domácí skupina Dareband,“ doplnila Janáčková.

„Byla to taková rodinná akce. Protože se všichni účinkující vzdali honoráře, šlo veškeré vstupné na naši sbírku. Získali jsme patnáct tisíc,“ hodnotil spokojeně lékař porodnického oddělení Martin Janáč.

Peníze přidají organizátoři ke stávajícím sto dvaceti tisícům, které se podařilo nashromáždit od dubnového zahájení sbírky. „Na kompletní vybavení porodního oddělení bychom ale potřebovali osm set tisíc,“ poznamenal Janáč. Veškerá modernizace proto bude podle něj prozatím postupovat po jednotlivých pokojích.

Přispět na vybavení pro novorozence a maminky mohou zájemci ještě do konce září. Stačí zaslat libovolnou částku na bankovní účet číslo 227093889/0300 nebo peníze vložit do některé ze speciálních kasiček označených logem sbírky.

„Kasičky jsme umístili v ordinacích vsetínských gynekologů, další jsou například v knihovně, na městském úřadě a také na obecních úřadech v okolních obcích nebo u nás v centru,“ připomněla Renata Trličíková z Rodinného a mateřského centra ve Vsetíně.