Stavba vodní nádrže byla zahájena před třiceti lety a dokončena až vroce 1986. Přehrada má plochu padesáti hektarů, pojme sedm a půl milionů kubíků vody a pitnou vodou zásobuje celý okres Vsetín a část zlínského okresu.

Její budování však mělo také jedno plus. Vsousedství železničního přejezdu mezi Novým Hrozenkovem a Karolinkou vznikla vodní nádrž zvaná Balaton či Kačák, kam si rádi jezdí vlétě už řadu let odpočinout nejen obyvatelé okolních obcí, ale izcelé Moravy a dokonce ze zahraničí. Ráj tady mají také rybáři, ale pravidelně sem jezdí surfaři a vlétě i snowboardisté na speciální skokanský můstek, na němž jim nahrazuje sníh tekoucí voda.

Súrovní služeb pro domácí a turisty však vtéto části Nového Hrozenkova řada jeho obyvatel spokojena není. „V létě se dá jít akorát kvodě, ale tam je to taky všelijaké,“ posteskla si při nedávné anketě Karla Randuchová. Obec se však chystá knápravě. „Prostředí u vodní nádrže Na Stanoch chceme vkaždém případě zlepšit. Chybí tu sociálky, lepší přístup do vody i atrakce. Budeme však na to potřebovat také dotace od státu i Evropské unie, naše prostředky na to stačit nebudou,“ konstatovala starostka Stanislava Špruncová.