Největší výstava svého druhu na Moravě se letos koná už podvacáté. Na jubilejním ročníku se od pátku do neděle představí osobní i užitkové vozy a motocykly patnácti domácích i zahraničních značek. Jejich kolekci doplní závodní auta Jaguar, Subaru i další, stejně jako zmíněné historické vozy Trabant či Mercedes.

Návštěvníci poprvé spatří také novinky z cyklistického sportu a sportovní oblečení. „Část výstavní plochy bude patřit zahradní technice a dílenskému nářadí," upozornil mediální zástupce Valašského autosalonu Josef Beneš.

Bohatý doprovodný program podle něj zaujme dospělé i děti. „Spatří taneční, šermířská a silácká čísla, budou se moci svézt na elektrických čtyřkolkách a jiných atrakcích nebo si hrát s konzolemi PlayStation," vyjmenoval Josef Beneš.

Vystoupí také zajímaví hosté, kteří uspořádají i své autogramiády zpěvačka Olga Lounová, herci a moderátoři David Suchařípa, Adéla a Dalibor Gondíkovi.

Policisté nastoupí v uniformáchVB

Chybět nebude ani výstava dětských výtvarných prací na témata Auto mých snů a Design auto budoucnosti. Ve stánku města Vsetína bude v pátek od 15 do 17 hodin vsetínská starostka Iveta Táborská odpovídat na dotazy návštěvníků. „Policisté zase vedle současné techniky předvedou i historické auto a motocykl s nápisem VB, v neděli i s posádkami v zelených stejnokrojích Veřejné bezpečnosti," upozornil Beneš.

Závěrečný den bude ve znamení diváckých soutěží. Nejprve si tři výherci vychutnají ukázkovou jízdu v závodním autě. Odpoledne začne finále tradiční Velké hry, v němž budou vylosovaní majitelé vstupenek soutěžit o skútr a další hodnotné ceny.

Jubilejní 20. Valašský autosalon bude od pátku do neděle přístupný denně od 10 do 17 hodin.