Postupně se tato možnost rozšíří i na dopravce, kteří zajišťují městskou hromadnou dopravu. O zavedení služby se zasadilo hejtmanství prostřednictvím své společnosti Koordinátor veřejné dopravy, sdělil mluvčí kraje Patrik Kamas.

Ve Zlínském kraji je asi 100.000 držitelů čipových karet pro autobusovou linkovou dopravu. Platbu však mohli dosud uskutečnit jen u toho dopravce, který jim tuto kartu vydal. "Abychom jim usnadnili situaci, zavádíme novou jednotnou čipovou kartu. Včetně možnosti jejího nabití u více dopravců bez ohledu na to, kdo je jejím vydavatelem," uvedl krajský radní odpovědný za dopravu Petr Hradecký.

Do systému se od listopadu zapojí ČSAD Vsetín, ČSAD Uherské Hradiště, kroměřížský Krodos Bus a Housacar. V dalších měsících se podle kraje přidají také Kroměřížské technické služby, které zajišťují městskou hromadnou dopravu. "Předpokládáme, že po zavedení čipových karet na MHD ve Zlíně, to bude také Dopravní společnost Zlín-Otrokovice," dodal Hradecký.

Firma Koordinátor veřejné dopravy Zlínského kraje vznikla loni v březnu. Hlavním úkolem společnosti je příprava integrovaného dopravního systému na území kraje a koordinace tvorby jízdních řádů. Základní kapitál společnosti je 200.000 korun, jediným společníkem je Zlínský kraj.