„Většinou se jednalo olehčí zranění, ve dvou případech šlo ale ovážnější záležitosti. Jeden muž utrpěl zlomeninu nohy, další byl odeslán na speciální vyšetření spodezřením na poranění páteře. Počet zraněných se ale neustále mění, někteří lidé začali cítit potíže až několik hodin po nehodě, vtuto chvíli se počet ošetřených lidí zastavil na čísle čtrnáct, " sdělil odpoledne mluvčí zlínských záchranářů PetrOlšan.

Ještě hodinu po události se okolo převráceného autobusu pohybovali iněkteří vyděšení cestující. Jednalo se především oteenagery, kteří cestovali do Zlína do školy.

„Stalo se to hrozně rychle, autobus sebou začal najednou házet, ozvalo se pištění gum a pak už si uvědomuji až okamžik, kdy autobus ležel převrácený na boku, všude bylo plno křiku a sténání, bylo to fakt hrozné," sdělil sedmnáctiletý Tomáš Žáček zVelikové.

Vedle stojící šestnáctiletá Tereza Kopečná svému kamarádovi přitakávala. „Byly to nejhorší chvíle vmém životě, vprvním okamžiku jsem nevěděla, jestli se můžu hýbat, držela jsem se ale pevně madla a to mě zřejmě zachránilo, vyvázla jsem bez zranění," popsala dívka událost.

Na místě nehody zasahovali hasiči, kteří pomocí sorbentu likvidovali uniklé provozní kapaliny zautobusu. Pomáhali také při odstraňování kloubového vozu ze silnice, doprava mezi Velikovou a Štípou byla obnovena tři hodiny po události.

Vyšetřovatelé mezitím zkoumali příčiny nehody, hodně vysvětlovat musel především řidič autobusu, který zkarambolu vyvázl jen slehkými oděrkami.

„Policie nyní prošetřuje několik možných variant. Vtuto chvíli se zdá, že jde ořidičovo selhání, který na kluzkém povrchu nezvládl řízení, vyloučit ale zatím nemůžeme ani technickou závadu vozidla," informovala zlínská policejní mluvčí Jana Bartíková.

Na tom, že řidič autobusu jel velmi rychle se shodují ipostávající svědci. „Kolikátkou jel si netroufnu říct, ale říkal jsem si, že to pěkně honí," potvrdil student Tomᚎáček.

Případnou řidičovu vinu nyní zkoumají ibezpečnostní technici zDopravní společnosti Zlín-Otrokovice.

„Vtuto chvíli je na jakékoliv závěry příliš brzy. Musí rozhodnout až znalecký posudek, ten bude vypracován až za několik dnů. Každopádně musím říct, že se jednalo ovelmi zkušeného řidiče, který šoféruje už pětatřicet let, nedokážu si to vysvětlit," prohlásil ředitel DSZO Josef Kocháň.

Vloňském roce se vozy zlínské MHD staly účastníky 44dopravních nehod. 15znich zavinili přímo řidiči dopravního podniku a byli při nich zraněni čtyřilidé.