Zpočátku poklidná situace na silnici se změnila kousek od Jablůnky. Tam začínala kolona. Desítky aut, kamionů a autobusů popojížděly pomalu kupředu. Prostě k uzoufání.

Nervozita v koloně začala s desítkami minut stání a nepatrném popojíždění stoupat. Řidiči troubili. jiní trpělivě pokuřovali.

„Včera jsem kvůli zácpě přijel pozdě do práce. Dneska jsem si vyjel o hodinu dřív. Tak myslím, že to tentokrát stihnu," prozradil Libor Kachtík z Jablůnky.

Spousta řidičů postupně ztrácela nervy. Čekání vzdávali a odjížděli ve směru, ze kterého před desítkami minut vyjeli. „Kdybych věděl, že tu ztvrdnu tak dlouho, jedu rovnou do Růžďky a odtud přes Dušnou. Za deset minut mám být u zákazníka," posteskl si Martin Adamec, který se zastavil na čerpací stanici pro benzin.

Nervozita také panovala na autobusových zastávkách. „Stojím tady už přes půl hodiny. Byl jsem na dnešek objednaný k doktorovi ve Valašském Meziříčí a dávno už jsem tam měl být," rozčiloval se třeba pětašedesátiletý Petr Hurta z Bystřičky.

Po necelých čtyřiceti minutách jsem s kolonou dorazil k železničnímu přejezdu před Bystřičkou.

Dopravu silničáři sváděli do jednoho pruhu. Směr jízdy v nekonečných intervalech řídily semafory. Na přejezdu pracovali dělníci Českých drah a sypali mezi kolejnice štěrk.

Po tři čtvrtě hodině marného čekání jsem obrátil auto a vrátil se zpět do Vsetína.

Menší údržba blokuje silnici týden

Železniční přejezd začali dělníci opravovat už v pondělí ráno. „Jedná se pouze o menší údržbu před zimním obdobím. Vyměňujeme štěrkové lůžko u kolejnic a staré pražce," řekl mluvčí Správy železniční dopravní cesty Pavel Tesař. Práce na přejezdu stály necelé dva miliony korun. „Jsou součástí údržby železničních tratí, kterou provádíme po celý rok," dodal Tesař.

Oprava potrvá do konce týdne.