Jedná se o pozemky v oblasti Pinduly nedaleko silnice spojující Rožnov a Frenštát pod Radhoštěm.

Stojí na nich rozestavěná budova, která kdysi měla být lázeňským domem. Na projektu Lázeňského domu pracovala Společnost pro obnovu a rozvoj lázní Rožnov pod Radhoštěm s. r. o. ostravského architekta Romana Kuby. Záměr ale doposud nebyl dokončen. Úplně mrtvý ale zřejmě není.

Ze zápisů v obchodním rejstříku je zřejmé, že stoprocentním vlastníkem Společnosti pro obnovu a rozvoj lázní se letos v květnu stal Ahmad Fouad M Hachmieh ze Saúdskoarabského království.

Rožnovská radnice nemá na předmětných pozemcích žádný majetkový podíl. Plánovaná stavba Lázeňského domu je pak podle mluvčího města Tomáše Grosse v souladu s územním plánem. „Na dokončení stavby Lázeňského domu je vydané platné stavební povolení," řekl včera Valašskému deníku Tomáš Gross.

Redakce se pokoušela kontaktovat vedení společnosti, nicméně telefonní číslo uvedené v internetovém rejstříku firem nebylo funkční.

Podle posledních informací měl včera architekt Roman Kuba jednat o záměrech Společnosti pro obnovu a rozvoj lázní na rožnovské radnici. O výsledcích jednání bude Valašský deník informovat v nejbližších dnech.

Podle senátora Jiřího Čunka (KDU-ČSL) není vstup nového investora problém, ovšem za dodržení určitých pravidel. „Můj názor je na tyto věci trvalý. Každý investor i každý člověk, který se tady usídlí, je vítán. Musí však respektovat zdejší zákony a kulturu," uvedl Jiří Čunek.

Obyvatelé se bojí, že Rožnov se stane centrem islámu v Beskydech

Situace kolem prodeje pozemků a objektů v Rožnově pod Radhoštěm lidem pocházejícím ze zemí, kde rozhodující slovo má muslimské náboženství, vyvolala v řadách Rožnovanů značné obavy.

Někteří z nich mluví přímo o strachu. „Podívejte se, jak islám jedná v Sýrii a dalších zemích. Jak nakládá s lidmi, kteří se mu postaví. Vraždí, znásilňuje, týrá, bije. To chceme? Holt se ale ukazuje, že peníze jsou nadevše. I nad lidskou důstojnost," zlobí se Rožnovanka Alena Pavelková.

Obyvatelé města pod Radhoštěm se bojí, že Rožnov se stane centrem islámu v Beskydech. Mezi lidmi kolují zvěsti, že muslimové hodlají přeměnit Rožnovsko na lázeňské centrum. „Obávám se, že z Rožnova se tak záhy stanou druhé Teplice v Čechách. Místo kostelních věží tu budou k nebesům čnít minarety," obává se Jiří Koleček.

Nejen mezi Rožnovany, ale už téměř po celém Vsetínsku si lidé přeposílají e-mail, který na prodej pozemků v okolí Rožnova pod Radhoštěm podnikateli ze Saúdskoarabského království upozorňuje. Vznikají i webové stránky.

Na problém upozorňuje také autor článku euarabia.cz Lukáš Lhoťan. Mimo jiné upozorňuje na zkušenosti z fungování jiných míst, kde se lázně soustředily na arabsko- -islámskou klientelu. „Velice rychle se do těchto míst stáhli muslimové, kteří našli zaměstnání v servisních službách pro arabsko-islámskou klientelu. S usazením muslimů v dané lokalitě došlo k vybudování mešity a islám se začal prosazovat i do škol. Také se pozvolna objevovalo typické chování pro islámský svět. Agresivita muslimů, netolerance a korupce spojená se znechucením místních obyvatel," napsal Lhoťan.