Hlasovali byste pro zachování, regulování či úplné zrušení interrupcí?

Ladislava Ficová, 40 let, učitelka, Vsetín
Záleží na každém člověku. Určitě by se neměly zakazovat. Je třeba posuzovat jednotlivé případy například zdravotní důvody nebo otěhotnění po znásilnění. Rozhodně by však neměl být potrat chápán jako další forma antikoncepce.

Dana Mikešová, 59 let, důchodkyně, Vsetín
Každá žena by měla mít právo a možnost sama se svobodně rozhodnout zda na potrat půjde nebo ne. Povoleny by měly být například po znásilnění nebo v těžké životní situaci, kdy si nemůže dítě dovolit.

Martin Volčík, 27 let, obchodník, Vsetín
Pokud jsou důvodem k podstoupení potratu zdravotní důvody, určitě by se měli povolit. Tady je volba myslím jasná. Jinak bych nechal rozhodnutí zda na potrat jít nebo nejít na budoucí rodičce.

Radim Kapoun, 31 let, řidič taxi, Vsetín
Zakazovat by se potraty určitě neměly. To je nesmysl. Vždycky totiž, podle mého názoru, záleží na tom, jaký je pro potrat důvod. Ať už je to otázka financí, kdy rodina není zabezpečena nebo něco jiného.

Zdena Černíková, 74 let, důchodkyně, Vsetín
S potraty nesouhlasím. Když už někdo nechce mít dítě, má si to zařídit jinak. Jsou i jiné možnosti. Třeba použít antikoncepci a tak zabránit otěhotnění. Myslím že podstoupením potratu škodí ženy jen sami sobě.

Petra Vítková, 22 let, pracovnice cestovní kanceláře, Vsetín
Měla by se stanovit nějaká pravidla, kdy je možné podstoupit potrat. Může se stát, že holka otěhotní v šestnácti, kdy není nijak zabezpečena. Každopádně je rozhodnutí vzít život nenarozenému dítěti určitě těžké.

Snímky: Deník/Michal Mikulenka