Tomáš Filip47 let, ANO 2011, vedoucí odboru investic

Tomáš Filip (ANO 2011).

Byl jsem a jsem v úzkém kontaktu s místní komisí Štěpánov, kde bydlím. Zejména co se týká odborných názorů na údržbu a investice v dané oblasti. Vždy jsem se snažil poradit a pomoci především v návaznosti na příslušnou stavební legislativu.

Petr Urbánek37 let, ČSSD, marketingový specialista

Petr Urbánek (ČSSD).

Téměř 13 let jsem byl aktivním rozhodčím ledního hokeje. Pokud mi to čas dovolí, velmi rád se projedu na in-line bruslích. Podporuji různé charitativní akce, jako je například Jonáškovo odpoledne, nebo neziskovou organizaci Emcéčko mateřské centrum Valašské Meziříčí.

Radislav Pavelka56 let, KSČM, chemik

Radislav Pavelka (KSČM).

Mám spoustu politických funkcí. Přesto pracuji ve svém volném času jako předseda společenství vlastníků v domě se čtyřiceti bytovými jednotkami. Funkce je to dobrovolná a zabere hodně času. Zajistit servis pro tak velký dům není v dnešní době jednoduché.

Josef Vrátník60 let, KDU-ČSL, řidič

Josef Vrátník (KDU-ČSL).

Přes omezené časové možnosti vyplývající z práce řidiče pracuji v místě svého bydliště v osadním výboru. Zpívám v pěveckém spolku Beseda a jsem členem a příznivcem Českého svazu ochránců přírody. Pokud je to možné, rád se setkávám s bývalými spolužáky.

Jiří Pernický58 let, Nezávislí, místostarosta města

Jiří Pernický (Nezávislí).

Pomáhal jsem organizovat řadu kulturních, společenských či sportovních akcí ve městě či místních částech. Jsem členem Walašské cyklistické peruti, což je společenství přátel brázdících silnice republiky a okolních států. Zapojuji se rovněž do činnosti Valašského fajfklubu.

Marie Krchňáková68 let, Volba pro město, středoškolská učitelka

Marie Krchňáková (Volba pro město).

Problematice školství se věnuji v podstatě i ve své mimopracovní činnosti. V minulosti jsem byla dvanáct let členkou valašskomeziříčského zastupitelstva. Jsem místopředsedkyně Oblastní rady odborového svazu pracovníků školství.

Hana Skácalová51 let, ODS, vedoucí odboru

Hana Skácalová (ODS).

Stála jsem u vzniku tradice Valašskomeziříčského hodokvasu, Plaveckého poháru základních škol a dalších společensko-sportovních akcí. Zasadila jsem se o vybudování discgolfového a workoutového hřiště. Píšu blog k dění ve městě. Zajímám se o zahradničení.

Hynek Böhm38 let, PROVALMEZ, vysokoškolský učitel

Hynek Böhm (PROVALMEZ).

Založil jsem s přáteli ve městě florbalový oddíl. Vedu tábory a soustředění. Jako člen nadačního fondu se snažím shánět peníze pro dětskou kulturu. V současnosti organizuji meziříčskou městskou hru, která má ve čtyřech pokračováních lidem ukázat Valmez z jiné perspektivy.

František Veverka38 let, Strana svobodných občanů, programátor CNC strojů

František Veverka (Strana svobodných občanů).

Pro občany jsem uspořádal několik přednášek. Spolupořádal jsem Rozloučení s prázdninami. Řešil jsem i možnost, aby se zasedání zastupitelstva konala v odpoledních hodinách, aby se jich mohli zúčastnit i lidé, kteří jsou dopoledne v práci. Bohužel, nepodařilo se.

Vlastislav Navrátil46 let, TOP 09, podnikatel

Vlastislav Navrátil (TOP 09).

Společenského, kulturního a sportovního života ve Valašském Meziříčí se aktivně účastním. Nejsem však již organizátorem akcí, tuto činnost jsem dělal dříve. Většinou akce již pouze dokumentuji, ať již videem, nebo fotografiemi. Nejsem členem žádného spolku.

Lenka Urbanová60 let, Úsvit přímé demokracie, učitelka

Lenka Urbanová (Úsvit přímé demokracie).

Mým povoláním je práce s mentálně postiženými dětmi. Při práci s nimi jsem se vždy snažila vštípit jim základní pravidla občanského života v naší společnosti. Má práce s lidmi je více v oblasti sociální a školství a v tom bych chtěla pokračovat.

Jiří Baroš, 52 letNOVÝ IMPULS pro Valašské Meziříčí, ředitel firmy

Jiří Baroš (NOVÝ IMPULS pro Valašské Meziříčí).

Jsem aktivní především v oblasti sportu, zastávám řadu funkcí v několika organizacích na lokální, krajské i republikové úrovni. Pro mne je nejvýznamnější práce pro Běžecký areál Pustevny. V okolí Valašského Meziříčí se rovněž staráme o zimní úpravu běžeckých stop.

Související PŘEDVOLEBNÍ ANKETA: Co vás nejvíc trápí ve Valašském Meziříčí?