Oblíbená akce má však za uplynulých šestadvacet ročníků celou řadu příznivců a skalních fanoušků, takže ani ten letošní sedmadvacátý nakonec navzdory uplakanému počasí nezůstal bez diváků.

„Musíme si dělat radost, i když je počasí, jaké je,“ shrnul s optimistickým úsměvem jeden z více než sto padesáti padesáti platících příchozích. Společně s pořadateli, pozvanými hosty a účinkujícími tak informačním centrem a přilehlou zahradou v Pulčíně prošly za sobotu na tři stovky účastníků festivalu.

Organizátoři v čele s Evou Endy Rohlenovou samozřejmě s eventualitou, že letošnímu ročníku s vysokou pravděpodobností počasí přát nebude, dopředu počítali. Místa k sezení proto nadkryli rozměrnými párty stany. Déšť, který se v průběhu dne do Pulčína opakovaně vracel tu s menší, tu s větší intenzitou, tak nakonec bylo možné vydržet.

Oblíbená hudební akce s přídomkem „malý festival na konci světa“ odstartoval tradičně už v pátek v podvečer jam session v areálu informačního centra. Hlavní sobotní hudební program začal s úderem sobotního poledne a nabídl desítku kapel a písničkářů. Vystoupil jihomoravský Monopól, Vsetín měl letos zastoupení v podobě hudebníka a textaře Jiřího Dareby Václavíka, který si přezval několik muzikantů a společně představili písničky z jeho nového autorského CD Až vyleťá muchy.

Z Ostravy přijela folková kapela Lesanten, zahrál zlínský Podjezd, slovenští Divozelení, Valašsko reprezentovalo duo Pavel Tabásek a Martin Mikl. Jako už tradičně každý rok si ze Slovenska našla na Amfolkfest cestu také skupina Jasoň.

Celodenní program, kterým slovem zkušeně provázel moderátor Honza Gottfried, vrcholil v podvečer koncerty písničkářky a harmonikářky Saši Niklíčkové a celt-folk-rockové kapely kapela Isara z Mladoboleslavska.

Tradiční tečku za festivalem měl udělat večerní country bál v doprovodu kapely Country bazar z Českého Těšína. V tomto jediném bodě se ale nakonec musel zamýšlený program změnit – deštivé počasí už bylo natolik nepříznivé, že by nebylo bezpečné nechávat pod proudem zvukovou aparaturu. Z tancovačky tedy sešlo, o písničky českotěšínské kapely i dalších přítomných hudebníků ale diváci nepřišli.

„Všichni jsme se společně s muzikanty stáhli pod párty stany, rozsvítili jsme svíčky a lampičky a hrálo a zpívalo se až do noci,“ usmívala se spokojeně hlavní organizátorka Amfolkfestu Eva Endy Rohlenová.

Věrnost fanoušků, která zvítězila i nad rozmary počasí, ji potěšila. „Lidé mi udělali obrovskou radost, že i v dešti dorazili v takovém počtu. Jsem za to moc ráda,“ uzavřela pořadatelka.