„I přes nejisté podmínky, které v době příprav kvůli pandemické situaci panovaly, se podařilo zajistit účast českých i slovenských hudebníků napříč žánry jakou jsou folk, country, bluegrass a místy se přiblíží až k rockovým melodiím,“ těší hlavní pořadatelku akce Evu Endy Rohlenovou.

V zahradě pulčínského informačního centra, kde se Amfolkfest koná, se publiku představí desítka účinkujících. Zahraje slovácké folkrockové seskupení Huménečko, Vsetín bude mít letos zastoupení v podobě uskupení Kateřina Mrlinová a spol. a písničkáře Bolka Vjaclovského. Z Ostravy přijede folková kapela Dominika, dále zahrají Wind, Bo!Bosorky, nebo Kolibříkův úlet.

„A jako každý rok si ze Slovenska najde cestu zakládající skupina Jasoň. Letos se představí i další slovenský zástupce kapela Šantán,“ doplňuje Eva Rohlenová.

Závěr hudební přehlídky se neobejde bez tradičního večerního country bálu, který doprovodí skupina Country bazar z Českého Těšína.

Jednotné vstupné na festival činí 200 korun, první tóny 26. ročníku Amfolkfestu Pulčínem začnou linout v sobotu úderem poledne. „Návštěvníci však mohou přijet již v pátek, v osmnáct hodin začíná tradiční jam session v areálu Informačního centra,“ láká Endy Rohlenová.

Výběr kapel hraje klíčovou roli pro každý festival, avšak jedinečnost Amfolkfestu se podle hlavní organizátorky pojí i s nádhernou krajinou Pulčínských skal a přátelskou až rodinou atmosférou. „Kromě dobré muziky slouží festival i jako místo pro každoroční setkání stálých návštěvníků, pořadatelů a přátel, kteří jsou s tímto místem určitým způsobem spojeni,“ potvrzuje Rohlenová.

Na festivalu se nenudí ani děti – zajímavý program pro ně zajišťuje Rodinné a mateřské centrum Sluníčko. Stanování je možné na tábořišti u skal, v areálu restaurace Stodola, nebo blíže k centru dění na louce u restaurace U Williho. V blízkosti této restaurace je zajištěno i placené parkování pro festivalové návštěvníky.

Eva Endy Rohlenová dodává: „Tento rok jsou nám příznivě nakloněny i autobusové spoje, doporučujeme proto návštěvníkům nechat auto doma a využít autobus z Valašských Klobouk, nebo Horní Lidče.“

Hudba, přátelská atmosféra, vůně kávy z bufetu či masa z udírny, dobré víno a pivo, léto a vše ostatní, co k festivalu patří, čeká na všechny návštěvníky Amfolkfestu.

„Sbalte stan, děti, čtyřnohé miláčky a přijeďte poslední červencovou sobotu. Nebo nejlépe už v pátek odpoledne, zasvěcení vědí, že večer před festivalem stojí za to,“ zve Eva Endy Rohlenová.