Nová soutěž pro širokou veřejnost vrcholí v těchto dnech. Posílat mohou zájemci i snímky z mobilů.

Valašský špalíček nebo třeba Vsetínský krpec. To jsou výjimečné akce, které si nenechají ujít tisíce lidí. A jak už to bývá, často se podaří i hezká fotka. „Byli jsme s manželem na Vsetínském krpci. Hlavně na soutěž v odzemku jezdíváme pravidelně, ale nefotili jsme," poznamenala Zdena Karolová z Valašského Meziříčí.

Organizátoři soutěže Vyhrajte s projektem Valašsko žije! by možná v této chvíli řekli jen: „A to je škoda." Kdo totiž navštívil například ve Valašském Meziříčí festival Špalíček nebo byl v Rožnově pod Radhoštěm v době konání akce Rožnov patří folkloru a dětem, může pořízené fotografie dobře využít. Organizátoři soutěže Vyhraj s projektem Valašsko žije! totiž přijímají fotografie od amatérských tvůrců právě z uvedených akci. „Chceme trošku přimět lidi, aby se podívali, co hezkého nafotili. Do akcí je zahrnut také Vsetínský krpec, a pokud zájemci o účast v soutěži ještě nemají co zaslat, mohou stihnout Mezinárodní týden turistiky na Valašsku, který teď finišuje ve Vsetíně," uvedl destinační manažer z Rožnova pod Radhoštěm Marek Havran.

Pravidla jsou podle něj jednoduchá. Stačí vybrat pár fotek, mohou být klidně i z mobilního telefonu, a zaslat je na e-mailovou adresu info@valasskozije.cz. „Nekladli jsme si žádné zvláštní technické podmínky. Navíc, lidé mohou zaslat i jediné foto a také budou zařazeni do soutěže. Nějaké fotky už máme, ale byli bychom rádi, kdyby jich bylo více," uvedl Havran.

Výherci se mohou těšit na vstupenky na některé z akcí v Rožnově pod Radhoštěm, Valašském Meziříčí nebo Vsetíně. „A mohou si dokonce i sami vybrat. Myslím, že ceny jsou hezké. Třicet soutěžících dostane po dvou vstupenkách. Vyberou si pak nějaký koncert nebo divadlo, které chtějí navštívit," dodal. Oceněné fotografie zájemci uvidí na webu projektu www.valasskozije.cz.

Autor: TÁŇA MARKOVÁ