Divadlo v Lidovém domě uvedlo úspěšnou premiéru hry Amadeus vloni na podzim. Od té doby zde vidělo věčný příběh souboje nastupující generace s tou odcházející, které zde reprezentují dva hudebními géniové své doby, už téměř dva tisíce diváků. Letos v červnu se divadelní sál hudbou Wolfganga Amadea Mozarta naplní už po sedmé.

„Připravte se na emotivní výkony herců provázené živou hudbou a nádherným scénickým designem, který vtáhne každého diváka přímo do děje,“ zve jménem herců na scénu do Lidového domu Miroslav Urubek.

Inscenace Amadeus v podání vsetínských divadelníků je jako živá hudba sama o sobě – plná energie, vášně a neustálého napětí. „Přijďte se ponořit do světa hudby a intrik Vídně přelomu 18. a 19. století. Osudy a hudba obou hlavních protagonistů ve vašich srdcích zanechají nesmazatelnou stopu,“ ujišťuje Urubek.

Školní obědy. Ilustrační foto
Za prázdný talíř razítko. „Masaryčka“ spustila projekt Nehladověj! Neplýtvej!

Inscenace je výjimečná nejenom díky hudbě ale i hereckým, pěveckým a muzikantským výkonům. Vsetínské divadlo ke spolupráci přizvalo kromě místních hudebníků také absolventy a studenty Divadelní fakulty Janáčkovy akademie múzických umění (JAMU) v Brně. Představení Amadeus získalo do svého týmu začínající mladé tvůrce a absolventy brněnské JAMU díky podpoře Nadačního fondu Josefů K.

Vsetínskému publiku se tak představí kromě absolventů muzikálového herectví Adama Kaňáka a Petry Benediktyové také vsetínští herci Pavel Rejman, Renata Trličíková, Miroslava Kocůnová a Dagmar Pavloušková. Režie se ujal vsetínský rodák Jakub Hekl.

Samotná hudební díla Mozarta a Salieriho, která v inscenaci zazní, nastudovalo vsetínské smyčcové kvarteto a flétna pod vedením violoncellistky Hany Škarpové.

Prodej vstupenek je již zahájen, zájemci si tedy už nyní mohou zajistit svá místa v hledišti na šestou reprízu jedinečného představení. Informace k představení a zakoupení vstupenek najdete na webových stránkách Divadla v Lidovém domě ve Vsetíně www.dvld.cz.