Není sice kuchař z povolání, vaření jej ale baví. „Vařím rád. Nejen guláš, vlastně všechno," přiznává Aleš Cvrček. Guláš, ten se ale podle něj musí vařit jednoznačně s láskou. „Máme speciální recept. U každého vaření musí panovat dobrá nálada a pak je jisté, že se jídlo podaří," usmívá se kuchtík Aleš. Kromě dobré nálady přidává do guláše standardní suroviny. „Základem jsou suroviny kvalitní. Domácí česnek a cibule a kvalitní hovězí maso a pivo," jmenuje kuchař.

Při víkendové soutěži v Poličné se nejprve chystal se svým týmovým kolegou vařit guláš z klokana, ale nakonec se rozhodli pro tradiční hovězí maso. „Klokana si necháváme na příští soutěžní ročníky," láká soutěžící.

Vaření guláše bere poctivě. „I když vaříme guláš venku, snažíme se nezahřívat alkoholem, protože bychom pak ztratili chuť a guláš bychom nemuseli dobře dochutit," přiznává Aleš.

Kromě základních surovin, které do guláše patří, si svou recepturu ještě vylepšil. „Především můj parťák, se kterým guláš vařím, si zakládá na paprice. Kupuje speciální odrůdy s největší barvivostí, které vůbec existují, takže mám strach, že náš kotlík už nikdy neumyjeme," směje se kuchař. Kromě výrazné barvy má paprika ještě jedno vylepšení. „Všechno koření, které přidáváme, je bez éček, takže vaříme zdravě," pochvaluje si Aleš.

S přihláškou do soutěže O nejlepší kotlíkový guláš moc dlouho neváhal. „A soutěž mě vůbec nezklamala. Určitě se budeme účastnit i v příštích letech," pochvaluje si.

Do budoucna má velké plány. „Příští rok chceme vařit tři různé guláše najednou. Chtěli bychom s parťákem zkusit ten klokání, do kterého jsme letos nakonec nešli. Dále pak vegetariánský guláš s bramborami pro ty, kteří maso nejedí, a standardní hovězí," plánuje si Aleš Cvrček. Do soutěže si pořídil také speciální týmové triko. „Měli jsme být tři, ale třetí člen týmu, můj bratr, se nemohl zúčastnit, takže jsme nakonec tým Poličenských pardálů bohužel bez Pepy," dodává.

Související V Poličné vařili guláš, dvanáct týmů soutěžilo o ten nejlepší. Podívejte se