Výpadek se týká lidí žijících v ulici 1. máje, stejné nepohodlí postihlo také obyvatele domů na odbočce směrem na ulici 5. května ke starému hřbitovu, v okolí Rosavy. Celkem výpadek postihl přibližně 750 Rožnovanů. Oprava má trvat až do zítřejší šesté hodiny ranní.

Bez tepla se ocitly mimo jiné také dvě mateřské školy. Podle jejich ředitelky Dalimily Čechové však nehrozí, že by děti zůstaly v zimě. „Topení bylo ještě vlažné, děti se přioblečou a teplo jim zajišťujeme pomocí přímotopů a akumulačních kamen," přiblížila dnes odpoledne Dalimila Čechová, ředitelka rožnovské školky 1. máje 1153.

Podle ní nezbývá než doufat, že se havarijní stav podaří do zítřejšího rána odstranit. „I kdyby ne, děti nebudou bez tepla. Akumulační kamna se přes noc opět nabijí. Krátkodobě se dá výpadek tepla řešit," řekla Čechová.

Přesto vyzvala rodiče, kteří mohou na zítřek zajistit pro své děti hlídání například u babiček, ať své děti do školky raději nevodí. „Pokud to nejde, nemusí se ale bát. Dvě vytopené třídy pro padesát až šedesát dětí zajistíme," ubezpečila Dalimila Čechová.

Navíc děti ze školky 1. máje 1153 mají v úterý dopolední program v Základní škole Pod Skalkou, kde budou zdobit perníčky. Takže budou mimo budovu mateřinky.

Důvodem přerušení dodávek tepla jsou silné mrazy. „Způsobily havárii na vedení jedné části centrálního zásobování teplem v Rožnově," vysvětlil mluvčí města Tomáš Gross.

Přerušení dodávky tepla kvůli nutným opravám začalo dnes v jedenáct hodin dopoledne. „Ukončení oprav se předpokládá na zítra kolem šesté hodiny ráno," doplnil Tomáš Gross.

Víkend v Rožnově pod Radhoštěm byl skutečně mrazivý. V noci ze soboty na neděli zde teplota spadla až k minus 17,8 stupně Celsia.