VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Valašsko

21.12.2017

Cena města se rodí v žáru sklářské pece

FOTOGALERIE / Třicet osobností dosud obdrželo Cenu města Valašského Meziříčí. Zanedlouho k nim přibudou další.

21.12.2017

Husté sněžení zasáhlo Valašsko, silničáři nabádají k opatrnosti

Během prvního zimního dne dala zima na Valašsku o sobě pořádně vědět. Odpoledne provázelo husté sněžení, především řidiči na cestách museli dbát zvýšené opatrnosti.

21.12.2017

Dárců kostní dřeně máme pořád málo

ROZHOVOR / Náboru nových dárců kostní dřeně se sedmasedmdesátiletá Zdenka Wasserbauerová věnuje aktivně dvacet let, a coby seniorka v práci stále pokračuje. Svým osobním zápalem už získala do registru bez nároku na odměnu 12 800 potenciálních dárců. Podle ní je to však stále málo.

21.12.2017

Mladí truhláři nadělovali dětem hračky

FOTOGALERIE / Radost v očích měly ve středu ráno děti z mateřinky Vsetín, Trávníky. Žáci oboru truhlář ze vsetínské Střední odborné školy Josefa Sousedíka jim přivezli vlastnoručně vyrobené dřevěné hračky, které si děti přály.

20.12.2017

Na gymnáziu opraví rozvody vody i elektřiny

Řemeslníci v příštím roce opraví elektroinstalace a rozvody vody v hlavní budově, pavilonu učeben, tělocvičně i jídelně Gymnázia Rožnov pod Radhoštěm.

20.12.2017

Dětské vánoční městečko ve Vsetíně přinese pomoc nemocnému Marečkovi

Součástí vsetínských Veselých vánočních hodů, která se od začátku do konce pracovního týdne konají na náměstí Svobody, je opět Dětské vánoční městečko manželů Hurtových. Přístupné bude ještě dnes do 18 hodin.

19.12.2017

E-recepty: nový byrokratický strašák?

Od ledna budou doktoři muset vydávat léky pouze prostřednictvím elektronického receptu. Vůči novince jsou ale lékaři v kraji skeptičtí. Podle nich je nefunkční a zatěžující.

19.12.2017

NEPŘEHLÉDNĚTE! Prvňáci ze ZŠ z Lačnova, Pozděchova, Horní Lidče a Študlova

V tištěném středečním vydání Valašského deníku budou fotky usměvavých dětí z prvních tříd ZŠ z Lačnova, Pozděchova, Horní Lidče a Študlova.

18.12.2017

Příští rok půjdou do důchodu ročníky 1954 až 1959. Čeká je až 18 tisíc měsíčně

V roce 2018 mohou do starobního důchodu odejít muži narození mezi prosincem 1954 a srpnem 1955 a ženy narozené mezi lety 1955 a 1959. Zatímco u mužů počet dětí nehraje roli, u žen každé vychované dítě představuje uspíšení důchodu přibližně o rok. Novopečení důchodci se mohou těšit nejčastěji na částky mezi 12 a 13 tisíci korun měsíčně. 

17.12.2017

Studená krása láká do Ledového království

FOTOGALERIE / S nemalými problémy se letos museli vypořádat organizátoři jubilejního dvacátého ročníku mezinárodního sochařského sympozia Ledové a sněhové království v Rožnově pod Radhoštěm.

17.12.2017

Betlémské světlo dorazilo vlakem na Valašsko

FOTOGALERIE / Betlémské světlo dorazilo na Valašsko. Vsetínští skauti ho vlakem přivezli v neděli ráno do Vsetína.

17.12.2017

Živý betlém obdivují v Rožnově už téměř čtvrt století

Ti, kteří se točí kolem příprav a zdárného průběhu živého betlému v rožnovském skanzenu říkají, že už je to rutina. Dělají to skoro čtvrt století. Já už vím, že ukočírovat padesátku účinkujících, všechno perfektně technicky připravit, nachystat rekvizity a na nic nezapomenout, dá fušku.  

16.12.2017

Elektromobil vyzkoušeli, zatím ho kupovat nebudou

Jako příjemné svezení označil starosta Vsetína Jiří Růžička zkušenosti s elektromobilem, který dostala radnice zapůjčený k týdennímu testování. Za tu dobu najezdil starosta Růžička s autem BMW přes dvě stě kilometrů po Vsetíně a okolí.

16.12.2017

Porodnost na Valašsku je letos historicky nejvyšší

Počet narozených dětí na Valašsku má za posledních pět let rostoucí tendenci. Ve vsetínské porodnici lámou letos v počtu porodů rekordy. Valašskomeziříčská nemocnice loňský rekord asi nepřekoná, přesto se narodilo už přes devět set dětí. K včerejšímu dni zaznamenali ve Vsetíně osm set čtyřicet porodů.

16.12.2017

Rožnov se po roce promění v království ledu

Jubilejní 20. ročník mezinárodního sochařského symposia Ledové království – pohár města Rožnova začíná nadcházející sobotu 16. prosince v 10 hodin dopoledne v Kempu Sport v Rožnově pod Radhoštěm.

15.12.2017

Porotci odměnili mladé talenty. Vybírali ze čtyřiceti prací

Osmý ročník soutěže pro mladé spisovatele, bloggery či kreslíře komiksů s názvem Talent ze šuplíku zná své vítěze. Ve čtvrtek 14. prosince předal porota a pracovnice vsetínské Masarykovy veřejné knihovny ceny vítězům.

15.12.2017

Vzpomínali na odboj i Josefa Sousedíka

Nejen na vsetínského odbojáře, vynálezce a hrdinu Josefa Sousedíka zavzpomínali dva dny před výročím jeho násilné smrti v mramorovém sále vsetínského zámku.

15.12.2017

Sedmnácté kolo soutěže O nejkrásnější svatební pár Deníku pro rok 2017

FOTOGALERIE / Prsten za 15 tisíc korun od zlatnického mistra Zbyňka Zimčíka z ateliéru Filip v Uherském Hradišti a dva krásné romantické pobyty v hotelech Starý zámek Napajedla a Spa hotel Lanterna. Právě o tyto atraktivní ceny se hraje v dalším ročníku oblíbené soutěže Svatební pár Deníku.

14.12.2017

Hledáme OBCHODNÍKA DISTRIBUCE do týmu regionálních deníků

Chcete pracovat v novinách? Máte vztah k obchodní činnosti? U nás máte šanci.

14.12.2017

V plánu kraje je oprava Ploštiny i malenovického hradu

V rozpočtu, který bude 18. prosince schvalovat krajské zastupitelstvo, jsou navrženy investice za 1,7 miliardy korun. Nejvíce peněz, 120 milionů, by na Zlínsku mělo být přiklepnuto pro opravu Národní kulturní památky Ploština. Ta leží v katastru Drnovic.

13.12.2017

Nesem vám noviny znělo Valašskem, koledy zpívaly stovky lidí

FOTOGALERIE / Na dvě stovky lidí dorazily ve středu 13. prosince před osmnáctou hodinou na terasu vsetínského Domu kultury na sedmý ročník celostátní akce Česko zpívá koledy s Deníkem.

13.12.2017

Středoškoláci volili nanečisto budoucího pana prezidenta

FOTOGALERIE / Studenti z téměř čtyř stovek středních škol po celé České republice se v úterý a ve středu zapojili do Studentských voleb. Budoucího prezidenta nanečisto volili také ve Vsetíně.

13.12.2017

Svah v Lužné zaplní lyžaři

FOTOGALERIE / Zašlou slávu lyžařského areálu chtějí obnovit v Lužné. Na letošní sezonu pořídili sněžné dělo a rolbu. 

13.12.2017

Nájemníci městských bytů ve Vsetíně dluží radnici 780 tisíc korun

O prodloužení nájmů pětadvaceti nájemníkům městských bytů rozhodovali na prosincovém zasedání vsetínští radní. Dvaadvaceti z nich prodloužili smlouvu na půl roku, zbývajícím třem rodinám pouze na tři měsíce.

13.12.2017

Z řady míst Valašska se dnes v 18 hodin ponesou koledy. Přidejte se!

Pojďte se v adventním čase chvíli zastavit a společně si zazpívat! Stovky a stovky lidí zpívajících ve stejnou dobu známé české vánoční koledy. Tak to bude už ve středu úderem 18. hodiny vypadat na řadě míst Zlínského kraje. Bezpočet obcí a měst se totiž zapojilo do letošního 7. ročníku akce Česko zpívá koledy s Deníkem, která se těší rok od roku větší oblibě.

13.12.2017

Vybírali jste nejkrásnější vánoční strom ve Zlínském kraji

ANKETA BYLA UKONČENA / Jaký vánoční strom je letos ve Zlínském kraji ten nejkrásnější? O tom jste mohli rozhodnout právě vy. 

12.12.2017

NEPŘEHLÉDNĚTE! Prvňáci ze ZŠ Zubří ve Valašském deníku

V tištěném středečním vydání Valašského deníku budou fotky usměvavých dětí z prvních tříd ZŠ Zubří.

12.12.2017

Šestnácté kolo soutěže O nejkrásnější svatební pár Deníku pro rok 2017

FOTOGALERIE / Prsten za 15 tisíc korun od zlatnického mistra Zbyňka Zimčíka z ateliéru Filip v Uherském Hradišti a dva krásné romantické pobyty v hotelech Starý zámek Napajedla a Spa hotel Lanterna. Právě o tyto atraktivní ceny se hraje v dalším ročníku oblíbené soutěže Svatební pár Deníku.

12.12.2017

Silný vítr zaměstnával hasiče po celou noc i v ranních hodinách

VIDEO / FOTOGALERIE / Silný vítr během včerejší noci na Vsetínsku dále komplikoval dopravu. Hasiči vyjížděli k desítkám případů popadaných stromů na silnice. Zajišťovali také uvolněné střechy domů.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT